No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ožďany privítajú po roku automobilových pretekárov. Súťažiť sa bude v piatich kategóriách

7. júna 2024 | | | |  | 
Foto: Miroslav Majláth

OŽĎANY – Obľúbené motoristické preteky sa po roku opäť vracajú. Oždianské serpentíny privítajú pretekárov z rôznych krajín už v dňoch 14. - 16. júna na zákrutách nad obcou Ožďany. Pôjde už o dvanásty ročník.

Ako priblížil tlačový tajomník podujatia Miroslav Majláth, pretekári sa môžu stále prihlasovať. Registrácia končí v pondelok, 10. júna a podať ju môžete prostredníctvom webu na tomto odkaze.

Súťažiť budú pretekári v piatich kategóriách: Dynamax Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, Dynamax Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, Majstrovstvách Slovenska pretekov historických automobilov do vrchu, Slovenského kopcového poháru a Slovenskej trofeje PAV historických automobilov pravidelnosti.

Článok pokračuje pod reklamou


Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky na čele s ministrom vlády Slovenskej republiky pánom Dušanom Keketim.

Organizátor pre všetkých účastníkov pripravil trať o dĺžke 2800 metrov s 21 zákrutami a prevýšením 103 metrov, ale aj dvojicu samostatne bodovaných pretekov. 

Foto: Miroslav Majláth

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross