No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OŽDIANSKE SERPENTÍNY: Profesionálni jazdci aj tento rok zabojujú o cenné sekundy

Vrchári si to v kopcoch opäť čoskoro rozdajú v neďalekej dedinke Ožďany pri Rimavskej Sobote. Hoci trať s dĺžkou necelé tri kilometre patrí k najkratším pretekom a tratiam Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV), o napínavé momenty tu núdza určite nie je. Štartuje sa z centra obce, čo je pre divákov mimoriadne atraktívne, no pre organizátorov je to o to náročnejšie na bezpečnosť. „Je to možno jediný pretek v celom seriáli majstrovstiev SR, ktorý začína v strede obce, zastavanej a obývanej časti. Je to tu preto o to atraktívnejšie,“ povedal pre Rimava.sk organizátor pretekov Ján Lachký.

V obci ale aj na trati to už nasledujúci víkend (9. a 10. júna) bude voňať benzínom či spálenými pneumatikami. Jazdci predvedú svoju šikovnosť na trati, ktorá chyby neodpúšťa a zabojujú tak o zlomky sekúnd. Ak ste teda milovník motošportu, tak si nerobte žiadne plány. Vstupné na Oždianske serpentíny je zdarma. Divákov čaká ozvučená trať. Cieľom podľa organizátorov je otvoriť a priniesť tento pretek čo najširšej mase ľudí.

Preteky spadajú do majstrovstiev Slovenska PAV a Slovenského kopcového pohára. Okrem toho na trať vyštartujú jazdci aj v kategórii historik, aby predviedli technický stav a bývalú slávu svojich miláčikov spred 30-40 rokov. Ako povedal pre Rimava.sk organizátor pretekov Ján Lachký, k pretekom sú vybavené už všetky potrebné povolenia a pár dní pred pretekmi sa snažia ešte vyšperkovať detaily, pripraviť bezpečnú a zaujímavú trať a aby priniesla divákom žiadanú show. Aj tento rok podľa organizátorov chýbať nebudú predjazdci, driftéri, ktorí pred pretekom upozornia, že sa niečo ide diať. „Treba ľudí dostať do varu,“ priblížil Lachký a dodal, že očakávajú jazdcov aj z Poľska, Čiech a Maďarska. V strede týždňa bolo nahlásených vyše 50 jazdcov.

Podľa organizátorov si cenné body prídu zbierať aj známi jazdci Bérešovci. Chýbať by nemal ani objav tohtoročnej sezóny, Lama Racing tím a Branislav Mičko. Zastúpenie však budú mať aj domáci. Tento rok navyše čas dozrel aj pre skúseného učiteľa autoškoly a pretekára Ľudovíta Polláka, ktorý je trojnásobným majstrom Slovenska v rallye a žije v Rimavskej Sobote. Pretekať by mal na Škode Fabia 1.9 TDi. Čo ho k tomu viedlo sa dočítate v predchádzajúcom článku, tu.

Riaditeľ pretekov ďalej poznamenal, že diváci sa budú môcť zorientovať na pretekoch podľa čísel áut, ktoré budú farebne odlíšené podľa toho, akú súťaž pôjdu. „Štartovné čísla 1 až 5 majú jazdci, ktorí vlani skončili na najlepších miestach,“ naznačil Lachký. Čierne čísla na bielom podklade budú mať jazdci bojujúci o miesta do majstrovstiev Slovenska PAV, červené čísla, ktorí jazdia v SKP. Zelené čísla budú mať historické vozidlá.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross