No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Oždianske serpentíny budú opäť patriť rýchlym autám

OŽĎANY – V poradí deviaty ročník pretekov Oždianske serpentíny sa uskutoční po vynútenej pauze pre pandémiu koronavírusu. Preteky budú 19. a 20. júna. Pre Rimava.sk to potvrdil riaditeľ pretekov Ján Lachký. 

Článok pokračuje pod reklamou


“Preteky som organizoval už na veľa miestach po celom Slovensku, no vybral som si práve Ožďany. Je to preto, lebo majú obchádzkovú trasu po rýchlostnej ceste a na takéto niečo je potrebné mať plno povolení,” povedal pre náš portál riaditeľ. 

Minulý rok zmarila preteky pandémia koronavírusu, tento rok to skomplikovala rozbitá štátna cesta. Lachkému však bolo sľúbené, že ju do pretekov opravia. “Mám potvrdené, že cesta sa opravuje a práve sa spevňuje. Keď mi povedali, že do pretekov to opravia, len som sa pousmial, pretože žijem v tomto štáte už dlhú dobu. V tomto prípade to bude zázrak, ak to urobia,” vyslovil sa Lachký. 

Prepadnutá cesta počas zimných mesiacov

Ako sme už spomenuli vyššie, preteky sa uskutočnia počas júnového víkendu, t. j. 19. a 20. jún. Vstupné pre všetkých návštevníkov bude, ako každý rok, bezplatné. Štart pretekov bude priamo v obci Ožďany a jazdiť sa bude po zákrutách v smere na Rimavskú Sobotu. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross