No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OŽDIANSKE SERPENTÍNY: Najlepší vrchári sa na pretekoch stretnú už tento víkend

ozdianske-serpentiny1Už tento víkend sa z okolia Oždian v okrese Rimavská Sobota bude ozývať zvuk horúcich a nadupaných motorov. Obľúbené Oždianske serpentíny už po tretíkrát preveria šikovnosť profesionálnych ale tentokrát aj „amatérskych“ jazdcov a pripravenosť ich štvorkolesových tátošov. Milovníci motoristického športu sa majú na čo tešiť, na trati uvidia autá so špičkovou modernou technikou, pretekať sa bude aj v kategórii historických vozidiel. Vstupné je zdarma.
Na preteky automobilov do vrchu sa cez internet doposiaľ prihlásilo približne 40 pretekárov, ich počet však ešte nie je konečný. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ pretekov Oždianske serpentíny 2015, Ján Lachký z Prievidze, termín prihlasovania bol predĺžený a jazdci sa môžu zaregistrovať ešte aj pred samotnými pretekmi. Čaká ich perfektne pripravená trať dlhá 2,8 kilometra s prevýšením viac ako sto metrov, ako aj niekoľko drobných vylepšení. „Všetko je však hlavne o bezpečnosti,“ zdôraznil riaditeľ úspešných pretekov, preto podľa neho aj tento rok bude postarané o jazdcov, traťových komisárov a aj divákov, pre ktorých budú vyčlenené bezpečné zóny pri trati.

Oždianske serpentíny sú prvou domácou súťažou v rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky. O atmosféru podujatia sa tento rok postará nový moderátor, vždy pohotový a dobre pripravený motoristický nadšenec Vladimír Miklóšík, ktorý začínal na pretekoch v Betliari.
Medzi pretekármi sú prihlásení podľa Lachkého aj domáci jazdci z Rimavskej Soboty či Lučenca. Prvým z nich je Ján Alberty z Rimavskej Soboty na Suzuki Swift 1300 GTI, ktorého sme mali možnosť vidieť za volantom aj v predošlých ročníkoch. Chýbať tento víkend v Ožďanoch nebude ani divácky obľúbený Jozef Béreš, ktorý osedlá Mazdu Savanna RX 7 a Jozef Béreš junior na Mitsubishi Lancer EVO 3. Medzi najrýchlejších jazdcov v uplynulých ročníkoch patril aj Igor Drotár, ktorý bude cez víkend súťažiť na Mitsubishi Lancer WRC.

Organizátorom pretekov je aj obec Ožďany. Podľa starostu Adriána Barta ide o preteky, ktoré sú lepšími z roka na rok. V tomto ročníku sa rozhodli, že rozšíria možnosť štartovať aj „amatérskym“ jazdcom a preto očakávajú aj vyššiu účasť pretekárov a aj divákov. „Okolie trate je vyčistené a čerstvo pokosené, najmä divácky obľúbené mesta. Už len aby nám počasie vyšlo,“ doplnil Barto k pretekom, ktoré podľa neho pritiahnu záujemcov motoristického športu zo širokého okolia. „Široko-ďaleko sa takéto niečo v okolí nerobí,“ dodal starosta.
Oždianske serpentíny 2015 sú na programe cez víkend 16. a 17. mája. Scenár oboch dní je rovnaký, dopoludnia pretekári absolvujú dve tréningové jazdy, popoludní sa ide naostro, v dvoch súťažných jazdách. Večer nasleduje vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien. Štartovať sa bude tradične z Oždian.

Generálnym sponzorom Oždianskych serpentín 2015 je STK u Myšiaka a Teatro.
Viac info nájdete aj na Facebooku-u, na profile Oždianske serpentíny.

ozdianske serpentiny

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok
Rimava.sk je mediálny partner podujatia


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross