No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OŽDIANSKE SERPENTÍNY: Vrchári si to v kopcoch opäť rozdajú, priestor dostanú aj nelicencovaní jazdci

perex-ozdanyPo roku to bude v Ožďanoch opäť voňať benzínom, spálenými pneumatikami a každý meter štvorcový bude patriť rýchlym autám. Na programe budú obľúbené Oždianske serpentíny, ktoré preveria šikovnosť profesionálnych jazdcov. Na svoje si však tento rok prídu aj nelicencovaní jazdci. Ak ste teda milovník motošportu, tak si nerobte žiadne plány na nasledujúci víkend. Vstupné na Oždianske serpentíny je zdarma. Preteky spadajú do majstrovstiev Slovenska PAV a Slovenského kopcového pohára.

Oždianske serpentíny 2016

Registrácia na preteky je už v plnom prúde. Ako povedal pre Rimava.sk organizátor pretekov Ján Lachký, prihlasovanie sa končí 24 hodín pred samotnými závodmi. „Zíde sa tam špička Slovenska. Ľudia sa tak opäť budú môcť tešiť na ich výkony a majstrovstvo, ako aj na ich krásne autá,“ uviedol Lachký a dodal, že tento rok zorganizujú aj súťaž o Pohár Teatra pre nelicencovaných pretekárov. Ide o limitovanú propagačnú jazdu nelicencovaných jazdcov. Ako avizujú organizátori, prihlásený jazdec musí mať prilbu, oblečenie s dlhým rukávom, dlhé nohavice a primeranú športovú obuv, ideálne by bolo keby mal rukavice. „Predpokladáme, že ten „hlad“ po tom odvezení sa na zabezpečenej trati priláka dosť ľudí, čo to budú chcieť vyskúšať,“ poznamenal Lachký, podľa ktorého svoje umenie predvedú a gumy zoderú aj driftéri.

Pozrite si video z pretekov Oždianske serpentíny 2015

Moderátorského žezla sa aj tento rok chopí Attila Pomozi. „Moderátor by mal byť z motoristického prostredia a Attila profesne je na veľmi dobrej úrovni. Osobne pozná všetkých jazdcov a on sám je bývalý pretekár,“ priblížil organizátor.

Oždianske serpentíny 2016 sú na programe cez víkend, 25. a 26. júna. Tradične počas oboch dní pretekári dopoludnia absolvujú dve tréningové jazdy, popoludní na nich čakajú už tie súťažné. Večer nasleduje vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien. Nelicencovaní pretekári, ktorí zabojujú o Pohár Teatra si svoje sily rovnako zmerajú počas oboch dní, a to dopoludnia. Štartovať sa bude tradične z Oždian.

Fotogaléria Oždianske serpentíny 2015

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross