No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Padlo historicky prvé obvinenie z volebnej korupcie, je z okresu R. Sobota

OU ŠimonovceAk budú voliť konkrétnych kandidátov, dostanú päťeurové zľavové kupóny a na druhý deň aj tabak. S takouto ponukou sa mali v prvom kole župných volieb stretnúť voliči v obci Šimonovce v Rimavskosobotskom okrese. Ako Rimava.sk informoval hovorca policajného Prezídia Michal Slivka, vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil z volebnej korupcie 40-ročného Sándora Sz. Podľa hovorcu ide o historicky prvé takéto obvinenie.

Ako Slivka ďalej spomenul, obvinený mal v prvom kole volieb 9. novembra sľúbiť viacerým osobám úplatok za hlasovanie konkrétnych kandidátov na krajských poslancov. „ Lístok s číslami kandidátov, ktorých „treba“ voliť, mal odovzdať osloveným priamo na verejnosti v obci Šimonovce,“ uviedol hovorca Prezídia.

Sándor Sz. skončil za volebnú korupciu v rukách polície a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody od jedného až do piatich rokov. Stíhaný je na slobode.

Doplnené o 13:30 hod.

Podľa informácií od hovorcu Prezídia mali oslovení voliči krúžkovať čísla 4, 9, 14, 20, 37, 38. (zoznam kandidátov na poslancov v Rimavskosobotskom volebnom obvode)

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross