No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Páleš z majstrovstiev Slovenska v kulturistike bronzový. Titul mu tesne ušiel

30. apríla 2022 | | |  | 
Zdroj: Matej Páleš

HNÚŠŤA - Uplynulý víkend sa konali majstrovstvá Slovenska v kulturistike mužov aj žien. Aj náš región mal na tejto súťaži zastúpenie a aj niekoľko úspechov.

Jedným z nich bolo 3. miesto rodáka z Hnúšte Mateja Páleša, ktorý sa predstavil v klasickej kulturistike. "Toto bola moja štvrtá súťaž, ale moja prvá medzi mužmi. Doteraz som štartoval medzi juniormi do 23 rokov," uviedol pre Rimava.sk Páleš.

Článok pokračuje pod reklamou


Matej je v celom kolobehu už štvrtý rok, no cvíči už viac ako deväť rokov. "Zo začiatku boli trošku obavy z toho, že sa prvýkrát postavím medzi mužov. Ale na stage to pominulo a užil som si to. Národný šampionát je považovaný zo všetkých súťaží za vrchol sezóny. Každý, kto na takéto podujatie nastúpi, je veľmi dobrý a zaslúži si obdiv za náročnú prípravu, ktorú musí vydržať, či už sú to muži, alebo ženy," doplnil kulturista.

Bronzová medaila je pre neho veľmi pekný výsledok, no je aj trochu sklamaný, pretože titul majstra Slovenska mu ušiel len veľmi tesne.

"S formou som bol veľmi spokojný, nemôžem sa na nič sťažovať, všetko vyšlo tak, ako malo. Telo počas celej prípravy neprotestovalo, dal som do toho maximum, čo som vedel zo seba dať. Stále je tam však ešte veľa nedostatkov, na ktoré sa musím do budúcna zamerať a zapracovať na nich. Čo má ale teší najviac, je fakt, že svoje hranice som opäť posunul vyššie a znova sa zlepšil, pretože prekonávať sám seba je pre mňa ten najväčší úspech," uzavrel úspešný Páleš.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross