No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kto by si nepamätal farebné pánske saká a široké kravaty...

Ružové, zelené, červené, vzorované – pánske saká, ktoré hrali všetkými farbami či široké kravaty dnes vyvolávajú už len nostalgické spomienky a úsmevy na tvárach (alebo rovno záchvaty smiechu u tých neskôr narodených). Aj pánske oblečenie podlieha módnym trendom, to, čo bolo včera „in“, dnes neplatí. Maratón stužkových slávností a blížiaca sa plesová sezóna opäť preverí základné znalosti etikety odievania, chceli sme preto vedieť, čo a ako 😉

„Minimálne jeden kvalitný tmavý oblek by mal mať každý muž vo svojom šatníku, bez ohľadu na to, či sa tento rok chystá na nejakú spoločenskú udalosť. To je základné pravidlo, ktoré zrejme netreba osobitne zdôrazňovať. Aktuálne sú v kurze hlavne zúžené, takzvané slim obleky aj košele, hlavne mladí ľudia či muži štíhlej postavy siahajú v prvom rade po tomto strihu,“ hovorí Ružena Kalászová, majiteľka vynovenej rimavskosobotskej predajne Pánska móda Kalászová

Aspoň jeden kvalitný oblek by mal byť v šatníku každého muža, bez ohľadu na to, či sa tento rok chystá na nejakú spoločenskú udalosť.

Podľa jej slov však ani klasické strihy oblekov nevymizli, zástancovia tradičnej elegancie nimi nič nepokazia. Ako spomína, muži v poslednej dobe volia buď biele alebo tmavé jednofarebné košele s kravatami bez výrazných vzorov. Ani prúžky na kravate už nie sú hitom, ak tak len jemné, tón v tóne. „Na slávnostné príležitosti sa najnovšie nosia obleky z mierne lesklého materiálu. Prevládajú saká s dvomi gombíkmi,“ prezradila Ružena Kalászová a na pult vykladá jeden z modelov českej spoločnosti Koutný Prostějov. Asi pred mesiacom sa Pánska móda Kalászová stala široko-ďaleko jediným predajcom tejto značky. „Ich obleky sú vyrábané najmodernejšou technológiou s absolútnym dôrazom na detail a kvalitu, pritom cenovo dostupné. Najdrahší oblek u nás stojí niečo cez 200 eur, aj to je svadobný,“ spomína majiteľka predajne a zaháňa tak obavy z toho, že kúpa kvalitného obleku zruinuje rodinný rozpočet. Koutný Prostějov je osvedčenou značkou,  šije vždy len limitovanú edíciu, niekoľko kusov na sezónu, potom sa strihy a materiály mierne obmieňajú. Ponúka však aj obleky na mieru.

„Zo skúseností viem, že oblek vždy inak vyzerá na vešiaku a úplne inak, keď si ho páni oblečú. Preto je najlepšie, ak vyskúšajú aj niekoľko rôznych strihov a nájdu ten svoj,“ hovorí majiteľka predajne s pánskym oblečením, kde zákazníci nájdu nielen obleky, košele a kravaty ale aj pánske pulóvre,nohavice, saká, kabáty, manžetové gombíky, motýliky, opasky, šály, teda všetko, čo dodá pánskej móde ten správny šmrnc. „Poradíme, pomôžeme, doladíme,“ odkazuje Ružena Kalászová všetkým, ktorým záleží na tom, čo na seba.

Predajňu Pánska móda Kalászová nájdete na Ulici B. Bartóka 14 v Rimavskej Sobote, oproti tržnici. Kontakt: Ružena Kalászová, 0949 833 733.

[nggallery id=864]

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross