Partia z TJ Mladosť Relax Rim. Sobota zbierala medaily na medzinárodnom turnaji

29. marca 2023 | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Peknými výsledkami sa opäť môžu prezentovať členovia a členky TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Džudistická partia bola v sobotu (25. 3.) súčasťou nabitého medzinárodného turnaja v Pezinku, kde doplnila zostavu vyše 730 pretekárov zo šiestich európskych krajín. Okrem Slovenska sa o medaily pobili Česi, Poliaci, Maďari, Rakúšania a Ukrajinci.

Turnaj priniesol kvalitné výkony a silnú konkurenciu, v ktorej sa naši športovci prezentovali bojovným srdcom aj ziskom medailových umiestnení.

"V kategórií U12 si zlatú medailu v hmotnosti do 38 kg vybojovala Lea Megelová, ktorú okrem toho vyhlásili za najtechnickejšiu džudistku v U12. V tejto kategórii si pekné druhé miesto vybojoval Adam Mišove vo váhe nad 55 kg. Bronzové medaily získali Zuzka Zvarová vo váhe do 32 kg a Alexia Liv Kadášová vo váhovke do 50 kg," zhrnul tréner Richard Útis.

Úspechy sobotskej výpravy pokračovali aj vo vekových kategóriách U14 a U16. O zisk druhého zlata pre klub sa postarala Natália Kissová (U14 do 57 kg), ktorá zdolala rakúske súperky. "Pekné piate miesta obsadili v U14 do 57 kg Sabína Zvarová a v U16 do 66 kg Jakub Durec," dodal Útis.

Parádna medailová bilancia rimavskosobotskej Mladosti v konečnom vyhodnotení klubov zabezpečila jedenáste miesto spomedzi 74 zúčastnených klubov.