No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pavel Keľo získal zlato na medzinárodnom turnaji ITF v Bratislave

Pavel Keľo, hráč Tenisovej akadémie v Rimavskej Sobote, zaznamenal ďalší veľký úspech. Na medzinárodnom turnaji ITF J6 v Bratislave zvíťazil vo štvorhre a získal už svoj druhý titul na okruhu ITF. Jeho partnerom bol Michal Krajčí (TK Mladosť Košice).

Vo štvorhre ako 1. nasadený pár mali prvé kolo voľné – buy. Vo štvrťfinále porazili maďarskú dvojicu Lorant Gyori  – Viktor Karpati 6:3 a 6:4. V semifinále vyradili slovenský pár Peter Kučera  – Samuel Kyjaci 7:6 a 6:3 a postúpili do finále. V ňom pokorili českých tenistov Aleš Hrdina – Jakub Jupa 6:4 a 6:2 a bez straty setu zvíťazili a vybojovali si zlatú medailu.

Článok pokračuje pod reklamou


V dvojhre ako 5. nasadený hráč porazil v 1. kole rakúskeho tenistu Manuela Lazica 6:2 a 7:6. V osemfinále vyradil slovenského hráča Richarda Bottlika 7:6 a 6:3. Vo štvrťfinále v boji o medailu podľahol 4. nasadenému rakúskemu tenistovi Patrickovi Jozwickému 3:6 a 1:6.

Je to už druhý titul pre túto dvojicu na okruhu ITF, čím obaja hráči dokazujú svoju schopnosť spolupracovať a vzájomne sa dopĺňať v štvorhre. Titul je odmenou za tréningovou drinu jemu, rodičom a tiež je úspechom tenisovej akadémie a gymnázia v Rimavskej Sobote, ktorého je žiakom. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross