No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Júnový víkend bude patriť cyklistom, uskutočnia sa tu aj Majstrovstvá Slovenska

Do okresu Rimavská Sobota zavítajú cyklisti z celého Slovenska. V dňoch 12. a 13. júna sa tu uskutoční 4. a 5. kolo Slovenského pohára, ktoré pozostáva aj z Majstrovstiev Slovenska v časovke v kategórii Masters. Nedeľa bude patriť pretekom Peklo Gemera. Rimava.sk o tom informoval Ondrej Bakša z Cyklistického klubu Rimavská Sobota. 

“Už minulý rok sme organizovali časovku v rámci Majstrovstiev Slovenska jednotlivcov a zožalo to veľký úspech medzi pretekármi. Tento rok si doslova vyžiadala sekcia Slovenského cyklistického zväzu Cyklistika pre všetkých, aby sme opätovne Majstrovstvá Slovenska organizovali,” povedal Bakša. 

V nedeľu, 13. júna sa uskutočnia už klasické preteky Peklo Gemera. “Jazdiť sa bude na okruhu Teplý Vrch, Ostrany, Lukovištia, Horné Zahorany, Vyšná Pokoradz, Nižná Pokoradz, Padarovce a Teplý Vrch. Okruh má 30 kilometrov a pretekári nastúpajú 440 výškových metrov,” doplnil Bakša s tým, že juniori budú mať tri okruhy. 

Článok pokračuje pod reklamou


Na Majstrovstvách Slovenska budú súťažiť aj pretekári z nášho regiónu. “Máme silný oddiel čo sa týka Master kategórie. Máme tiež víťaza Slovenského pohára Vladimíra Mela a po zranení sa vráti na trate Oľga Cabanová, ktorá bola aj na Majstrovstvách sveta v Poľsku,” priblížil.

Bakša v závere vyzval všetkých vodičov, aby boli na týchto úsekov v čase pretekov ohľaduplní. “Predpokladáme, že príde zhruba 200 pretekárov, čo bude veľký ruch. Prosíme vodičov o zhovievavosť, strpenie a toleranciu, aby sa nestalo nejaké nešťastie,” apeloval. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross