No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Peklo Gemera ovládne cesty pri Teplom Vrchu, cyklisti nastúpajú takmer dva kilometre

Foto: archívne

TEPLÝ VRCH - Tradičné cyklistické podujatie Peklo Gemera opäť ovládne cesty v našom regióne. Tieto preteky, ktoré sa budú konať v sobotu 18. júna, sú zároveň aj majstrovstvami Slovenska v kategóriách Masters v cestnej cyklistike.

Trasa pretekov povedie cez Teplý Vrch, Ostrany, Lukovištia, Horné Zahorany, Vyšnú Pokoradz, Nižnú Pokoradz a Padarovce. Cyklisti absolvujú tak celkovo štyri 30,5 kilometrové okruhy, na ktorých nastúpajú 1 760 metrov. Túto trať absolvujú muži, juniori, ženy elite a juniorky.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem hlavných kategórií sú prichystané aj ďalšie. Trojokruhové preteky absolvujú muži masters A, B a C. Dvojokruhovú trať absolvujú kadeti, kadetky, muži masters D a E ženy masters A a B. Jeden okruh je pripravený pre mužov masters F a G, ženy masters C a pre hobby kategórie.

Pre víťazov kategórií sú prichystané aj ocenenia pre najlepších cyklistov. Najrýchlejší cyklista v kategóriách masters získa dres majstra SR, medailu a diplom. Najrýchlejší muži v kategóriách masters B a juniori a najrýchlejšie ženy v kategórii elite získajú aj finančné odmeny. Za prvé miesto sa udelí 100 eur, za druhé 50 eur a za tretie miesto 25 eur.

Článok pokračuje pod reklamou


"Vo veteránskych kategóriách sme zmenili len trať Masters C na 91,5 km (3 okruhy), nastúpané metre budú mať hodnotu 1320 m. Pripomíname, že veteránske kategórie majú tento rok na okruhu PEKLA GEMERA Majstrovstvá Slovenskej republiky v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom," uviedol cyklistický klub Rimavská Sobota na sociálnej sieti.

Ako ďalej doplnili, pre cyklistov je tento rok pripravená aj novinka. "Novinkou je aj trať druhého dňa Veľkej ceny Gemera, časovka do vrchu Rovné, časť Burda - Krokava, ktorá sa uskutoční 19. júna. Čaká na vás príjemné stúpanie s úsekmi do 12-percentného sklonu aj s "oddychovými" pasážami a hlavne s kvalitným povrchom cesty, ktorý bol položený v jeseň 2019," uviedol klub.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross