No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Peter Sitor sa ujal funkcie primátora Poltára, zastupiteľstvo schvaľovalo aj jeho mesačný plat

28. novembra 2022 | | |  | 
Reprofoto: FB Mestský úrad Poltár

POLTÁR - Nový primátor Poltára Peter Sitor sa ujal funkcie. Stalo sa tak v pondelok 28. novembra na ustanovujúcom zasadnutí novozvoleného mestského zastupiteľstva. Vo vedení okresného mesta vystriedal Martinu Brisudovú.

Sitor v októbrových voľbách získal priazeň 1 557 voličov, Brisudovej hlas odovzdalo 824 Poltárčanov.

Článok pokračuje pod reklamou.


Súčasťou programu bolo oboznámenie s výsledkami volieb i zloženie sľubov primátora a novozvolených poslancov. Poltárčanov budú v mestskom zastupiteľstve v nasledujúcich štyroch rokoch reprezentovať Ján Skýpala, Pavel Gavalec, Zdenko Račko, Martina Brisudová, Boris Dreisig, Martina Tóčiková, Vlasta Kojnoková, Beáta Berkyová, Miroslav Macove, Július Kulich, Lenka Sojková, Mário Kurák a Anna Turoňová. Sľub nezložil len Miroslav Macove, ktorý sa zo zasadnutia ospravedlnil a túto povinnosť si splní neskôr.

Brisudová aj Sitor sa prítomným prihovorili. Nový primátor vo svojej reči okrem iného spomenul, že v decembri a januári na mestskom úrade a v mestských organizáciách prebehne personálny a ekonomický audit a následne aj čiastočná reorganizácia.

Zasadnutie po slávnostnej časti pokračovalo pracovným rokovaním o ďalších bodoch programu. Jedným z nich bolo určenie mzdy primátora. Tomu prináleží základný mesačný plat vo výške 3 149 eur, ktorý môže zastupiteľstvo podľa zákona zvýšiť o 60 percent. Na návrh poslanca Pavla Gavalca ml. primátorovi zvýšili mzdu o 20 percent.

Zvolávaním a vedením zasadnutí mestského zastupiteľstva oprávnili Borisa Dreisiga, Pavla Gavalca ml. poverili úlohou viceprimátora. Do mestskej rady zvolili Júliusa Kulicha, Annu Turoňovú, Zdenka Račka a Pavla Gavalca ml. Občianske obrady budú mať na starosti všetci členovia mestského zastupiteľstva.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross