No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Petrán hral prvú ligu v dvoch krajinách

Peter Petrán (vľavo)

Kapitán tímu MŠK Rimavská Sobota Peter Petrán je držiteľom trénerskej UEFA A licencie. S touto kvalifikáciou môže byť koučom v tretej lige. Popritom kormidluje prvoligových žiakov v kategórii U15. „Chcel by som si ešte zvýšiť kvalifikáciu. Už som to aj skúšal, ale moja žiadosť bola zamietnutá z toho dôvodu, že nemám dostatočnú prax. Ak by som si chcel robiť EURO Pro licenciu, musel by som napríklad trénovať tri sezóny treťoligový A-tím,“ uviedol pre Rimava.sk tridsaťdeväťročný stopér Petrán. Ako dodal, práca so žiakmi ho napĺňa. „Ale skôr inklinujem k mužom,“ podotkol.

Článok pokračuje pod reklamouRimavskosobotskí futbalisti sa na základe protipandemických opatrení pripravujú v súčasnosti len individuálne. „Keď si ide hráč zabehať, nie je to také, ako keď trénuje s mužstvom. Nikdy to také ani nebude. Je rozdiel individuálne sa kondične udržiavať a trénovať spolu s mužstvom. Ďalšia vec je futbalová stránka,“ skonštatoval Peter Petrán.

Peter Petrán (v pozadí)

Rodák z Popradu si prvú ligu zahral na Slovensku (Inter Bratislava a FK Senica) i v Slovinsku (NK Primorje Ajdovština). Legionárčil takisto v druhej poľskej lige (Sandecja Nowy Sacz). Medzi jeho hráčske zastávky patrí tiež Poprad, Svit či Lučenec. Do Rimavskej Soboty, odkiaľ má manželku, prišiel v lete 2014. „Rád spomínam na účinkovanie v bratislavskom Interi. Bolo tam veľmi dobre. Veľmi dobre bolo aj v Senici. Nemôžem však ani povedať, že mi v iných kluboch bolo nejako zle. Všade som si našiel nejakú partiu alebo nejaké zázemie, kde som sa cítil dobre.“  

Aj keď mu na dvere pomaly klope štyridsiatka, futbal ho naďalej baví hrať. „Hrám ho pre radosť, prináša mi pocit  uspokojenia. Predtým som bol profesionálny futbalista, tak to bolo aj o finančnej stránke. Teraz je to skôr o tom, že si idem zahrať schuti, ako súčasť partie,“ reagoval.

Absolventa FTVŠ v Bratislave si rimavskosobotskí fanúšikovia pamätajú i ako hráča, ktorý oslavuje strelený gól saltom. „Ani neviem povedať, kedy som s tým začal. Možno by som ho v eufórii stále zvládol, ale dlho som už salto nerobil. Snáď by sa mi to podarilo a ruky či noby som si pri ňom nedolámal,“ uviedol s úsmevom.

Pracuje ako učiteľ v Reedukačnom centre Čerenčany. „Najskôr som bol asistent učiteľa, potreboval som sa aj oťukať v tejto oblasti, keďže v minulosti som učiteľom nebol. Už však ním som. Momentálne je pre mňa prvoradé zamestnanie a futbal je akoby druhoradý. Nad trénerským pôsobením v druhej či prvej lige zatiaľ neuvažujem,“ povedal Petrán.

 Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross