No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Petronela valcuje bedmintonové turnaje, vo svojej kategórii patrí do TOP 3 na Slovensku

Petronela Václavíková, mladá a úspešná v športe, ktorému prepadla pred tromi rokmi - bedmintonu. Za ten čas sa v rámci Slovenska prebojovala až na vrchol svojej kategórie. Aké úspechy za ten čas dosiahla priblížila pre Rimava.sk jej mama Gabriela Beňušová.

„Petronela je registrovanou hráčkou Bedmintonového klubu v Rimavskej Sobote od roku 2016. Začínala hrať v kategórii U11, kde na Oblastných majstrovstvách Slovenska získala 3 zlaté medaily v kategóriách dvojhry, štvorhry a v mixe. Celoročne sa na celoslovenských turnajoch a Majstrovstvách Slovenska v tejto kategórii umiestňovala na prvých troch priečkach,“ priblížila mama Gabriela.

Podľa jej slov tomu nebolo inak ani v uplynulom roku. Ako Gabriela avizovala, v roku 2018 si Petronela obhájila zlatú medailu vo dvojhre na Oblastných majstrovstvách Slovenska už v kategórii U13. Svoju výbornú formu dokazovala aj na ďalších turnajoch v uplynulom roku. Veď počas roka 2018 sa na celoslovenských turnajoch znova umiestňovala vo dvojhre a štvorhre na prvých troch miestach.

„Sezónu ukončila úspešne Majstrovstvami Slovenska v Trenčíne 3. miestom v dvojhre a 3. miestom vo štvorhre, kde si zahrala po boku hráčky Emky Baumanovej z bratislavského bedmintonového klubu,“ poznamenala jej mamina s tým, že dievčatá spolu hrajú dva roky. To však v roku 2018 nebolo všetko. Hoci Petronela má len 13 rokov v minulom roku sa prebojovala na celoslovenské turnaje aj vo vyššej kategórii U15, kde je aktuálne na 12. pozícii. Ako ďalej Gabriela avizovala, vo svojej kategórii U13 v celoslovenskom rebríčku vo dvojhre dievčat je Petronela k 1. januáru 2019 na 2. mieste, vo štvorhre je na 1. mieste a v mixe na 2. mieste.

Hoci Petronela ako vidieť má talent pre tento šport, svoju úlohu zohrávajú aj tréneri. Ako povedala jej mama, vďaka patrí trénerovi Petrovi Orosovi z domáceho klubu v Rimavskej Sobote, trénerovi Ivanovi Majorskému z Bedmintonového klubu Družstevník v Klenovci, kde žiačka Súkromnej základnej školy Creative v Rimavskej Sobote získava skúsenosti pri hre so staršími a skúsenejšími hráčmi a vďaka tak isto patrí trénerovi Milanovi Kederovi z bedmintonového klubu v Hrachove, kde rovnako Petronela zavítala na tréningy. Podľa Gabriely dcére vyšla v ústrety aj jej škola, ktorá jej navrhla individuálny študijný plán, aby sa tak Petronela mohla venovať tréningom a turnajom. Mladej hráčke bedmintonu tak prajeme veľa úspechov v tomto športe, ktorý aj keď sa nezdá, ale je podľa Gabriely náročný.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Gabriela Beňušová


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross