Obročník prispel gólom k výhre Petržalky

Bývalý hráč MŠK Rimavská Sobota či FK Pohronie Žiar nad Hronom – Dolná Ždaňa Michal Obročník prispel k výhre svojho klubu FC Petržalka. Ten zdolal svojho tabuľkového suseda FC Košice 4:0.

Obročník strelil druhý gól svojho tímu v nadstavenom čase prvého polčasu. Na jeho presný zásah nadviazali v druhom polčase Hurný a autor prvého a posledného gólu Sliacky. Petržalka si tak odviezla z východu Slovenska tri body a pokročila v tabuľke na šieste miesto so ziskom 30-tich bodov. Na jej predošlého súpera stráca päť bodov.

Článok pokračuje pod reklamou

Pre rodáka z Rimavskej Soboty to bol druhý gól v aktuálnej sezóne za bratislavský klub. Ten prvý zaznamenal začiatkom marca v zápase proti Popradu pri výhre 3:0. Dvadsaťdeväťročný záložník zatiaľ vynechal za Petržalku dokopy 55 minút z celkových 7 zápasov.

Do zápasu naskočil aj rodák z Kalinova a rovnako bývalý hráč Rimavskej Soboty Tomáš Filipiak, ktorý je v Bratislave na hosťovaní z Ružomberku od leta 2020. Do svojich štatistík si 20-ročný záložník pripísal len jednu žltú kartu hneď v prvom zápase proti Skalici.

Ďalší odchovanec z nášho regiónu, Sebastián Gembický do zápasu nezasiahol. Gembický je oficiálne hráčom prvoligového FC Spartak Trnava, no vďaka dohode o striedavom štarte hráča môže obliekať dres aj Petržalky.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: Facebook FC Petržalka