No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nehoda bola prvou smrteľnou na oždianskom obchvate

28. júla 2008 |  | | |

Tragická dopravná nehoda, ku ktorej došlo v piatok 25. júla na oždianskom obchvate, bola vôbec prvou smrteľnou na tomto úseku.
Pre Rimava.sk to potvrdila krajská policajná hovorkyňa Petra Babulicová. Od otvorenia cesty v decembri 2006 do konca júna 2008 sa tu celkovo stalo dvadsaťosem dopravných nehôd.

Obchvat obce Ožďany otvorila Národná diaľničná spoločnosť 4. decembra 2006. Ako uviedla Babulicová, ešte v tom istom roku sa na tejto ceste stalo päť dopravných nehôd, z ktorých jednu spôsobila lesná zver.

„V roku 2007 tu bolo celkovo šestnásť dopravných nehôd, pričom jedna osoba bola ťažko zranená, žiadne iné zranenia sa nevyskytli. Desať nehôd bolo spôsobených vodičmi, šesť lesnou zverou,“ objasňuje Babulicová. V prvom polroku 2008 sa podľa jej slov na tejto rýchlostnej komunikácií stalo sedem dopravných nehôd, v jednom prípade vodič utrpel ľahké zranenia. Dve z týchto dopravných nehôd spôsobila opäť lesná zver.

„Vybudovaním obchvatu nehodovosť v úseku Ožďany klesla, nakoľko predtým sa vzhľadom na serpentíny jednalo o nehodovú lokalitu,“ uviedla hovorkyňa. V súvislosti s kolíziami zapríčinenými lesnou zverou podotkla, že príslušné opatrenia sú v kompetencii Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá cestu spravuje.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross