No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Bude sa pes túlať po ulici kým niekomu neublíži?

túlavý pesNahlásili túlajúceho sa psa pri Okružnej ulici a v Tomašovej, aj naďalej však ohrozuje chodcov aj premávku, mestská polícia ho „neprichýlila“. Redakcii Rimava.sk to napísala čitateľka Jiřina, krátko po tom, ako si prečítala článok o šteňati, ktoré našli mestskí policajti a hľadali  jeho pána či nový domov. Pes, ktorý podľa čitateľky na Okružnej pobehoval uprostred cesty a ohrozoval dopravu ale aj chodcov, zrejme má majiteľa. Ako píše, zistili, že uteká z konkrétneho dvora a pýta sa, či sa polícia bude aj tomuto prípadu venovať. „Nie sú nejaké páky na takéto situácie? Pes je síce o hodne väčší ako to roztomilé šteniatko, ale je aj nebezpečnejší...,“ uvádza sa ďalej v odkaze z čiernej skrinky.

Náčelník mestskej polície Peter Berecz pre Rimava.sk potvrdil, že na Okružnej ulici včera ráno na základe oznámenia odchytili psa, ktorý skončil v koterci mestskej polície, na ďalšieho, ktorý sa tu potuloval, upozornili jeho majiteľa. Situácia by tak podľa jeho slov mala byť vyriešená.

Zároveň uviedol, že mestská polícia dostáva množstvo oznámení o zatúlaných psoch pobehujúcich na ulici a hliadky sa vždy snažia situáciu riešiť a preveriť. Neraz sa však stáva, že zatúlané zviera už nenájdu v lokalite, ktorú oznamovateľ uviedol, odchyt zvierat je navyše neraz problematický. Náčelník pripomenul, že v centre mesta pri budove mestskej polície nemajú dostatok kotercov a vyhovujúce priestory, aby tu umiestnili všetky túlavé psy. Podľa jeho slov ide niekedy aj o zvieratá, ktoré majú svojich majiteľov. Spomenul aktuálny prípad, ku ktorému došlo pred niekoľkými dňami, keď zo súkromného areálu ušli dva strážne psy a pri stanici ohrozovali „psíčkarku“. Tá sa snažila chrániť vlastného psa a utrpela pri tom zranenia, podľa náčelníka polície je celá vec v štádiu riešenia. V tomto prípade polícia pozná majiteľa, no náčelník polície potvrdil, že v meste je problém aj s túlavými psami, ktoré nemajú komu vrátiť. Aj v súčasnosti sú na policajnej stanici psy, ku ktorým sa nikto nehlási.

V budúcnosti majú psy odchytené mestskou políciou putovať do útulku, ktorý plánuje postaviť občianske združenie (OZ) Best Friends útulok RS. Poslanci na tento účel vlani odsúhlasili prenájom mestského pozemku v okrajovej časti mesta, na výjazde z Rimavskej Soboty smerom na Rimavské Janovce. Podľa Kataríny Jánošdeákovej z OZ zámer stále platí, čakajú však na odstránenie skládky z pozemku, o čo by sa podľa zmluvy mali postarať technické služby. Potvrdila, že až potom môžu presne vytýčiť pozemok a získať ďalšie povolenia potrebné k výstavbe. Na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva primátor Jozef Šimko spomenul, že z peňazí, ktoré samospráva získala za zber tuhého komunálneho odpadu, plánuje mesto nakúpiť zberné nádoby, nové vozidlo aj vyčistiť spomínaný pozemok.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross