No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Kamene a drevá nepatria na zamrznutý ľad

20. decembra 2018 | |  | 

Malé, veľké, okrúhle či ostré, aj také kamene môžete nájsť počas prechádzky pri vodných plochách v okolí Rimavskej Soboty. Zo skúseností z minulých rokov nechýbajú ani papeky či konáre, ktoré keď primrznú k ľadu, tvoria ďalšiu neprirodzenú prekážku, na ktorej hrozí zranenie. Navyše, keď je prikrytá snehom, nevidno ju. Na riziko takýchto zranení poukázal čitateľ Rimava.sk Ivan, ktorý nám svoj postreh adresoval do rubriky Píšete nám. Za rizikové považuje jazero na Kurinci ako aj aktuálne plážové kúpalisko v Mestskej záhrade. „Ľudia sa tam prídu niekedy cez víkend korčulovať a aj bežkovať a na tých kameňoch a drevách čo sú tam nahádzané po krajoch môže hroziť zranenie a pád," upozorňuje Ivan, ktorý aj touto možnosťou chce upozorniť a požiadať ľudí, aby na ľad takéto veci nehádzali.

„Niežeby sa tešili, že majú ďalšie športovisko zadarmo, tak ho ničia hádzaním takýchto predmetov," podotkol obyvateľ Rimavskej Soboty, ktorý by ocenil napríklad aj poučné tabule po brehu nádrží. Ako poznamenal, nemá význam sledovať ľudí stále a upozorňovať ich na to, skôr by si mali vstúpiť do seba každý, kto tak robí, možno aj nevedomky na prechádzke so svojimi deťmi. Na takéto neželané prekážky upozornili redakciu už minulú sezónu viacerí obyvatelia mesta.

Zamrznutú pláž, ale najmä ľad na Kurinci využívajú ľudia častokrát na oddych, prechádzky či športové využitie. V zime hlavne počas vianočných sviatkov, ktoré sú tu už o pár dní, sa stretávajú desiatky ľudí, korčuliarov či plavcov otužilcov, Ľadových medveďov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross