No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Načo sú v obchodoch vyhradené časy pre seniorov, keď nakupujú aj mimo nich?

Seniori nad 65 rokov už viac ako týždeň majú v obchodoch vyhradený čas na nákup. Na ten svoj majú tri hodiny od 9:00 do 12:00 hod. Seniorov však v obchodoch vídať aj mimo týchto vyhradených časov.

„Do obchodu idem hneď ako ho ráno otvoria a v rade je už vtedy mnoho dôchodcov. Už sa mi stalo, že som sa do obchodu ani nedostala. Keď som bola takmer pred vstupom do obchodu, tak ma už nepustili, lebo začínal vyhradený čas pre seniorov. Kedy si mám potom nakúpiť, keď chodím do práce, deťom nestihnem pripraviť nič na obed a po práci sa znova musím postaviť do radu pred obchodom,“ uviedla Gabriela pre Rimava.sk. Podľa jej slov vyhradené tri hodiny pre seniorov je viac než dosť. „Tak prečo ich seniori nevyužívajú,“ pýta sa Gabriela.„Chodím skoro ráno na nákup, aby som to stihol do 9-tej. No aj počas toho ranného nákupu stretávam veľa seniorov v obchodoch,“ priblížil pre Rimava.sk ďalší čitateľ Pavel. Ako doplnil, zažil situáciu, kedy sa niektorí seniori dokonca predbiehali pred pokladňami. Ďalšieho čitateľa Erika podľa jeho slov už aj vykázali z obchodu. „Áno, priznávam šiel som tam vo vyhradený čas pre seniorov. Ale v obchode nakupovali dvaja dôchodcovia a ja som šiel len po soľ a korenie. Bolo to v sobotu doobeda. Keby aspoň tú sobotu zrušia tento vyhradený čas, tak by tým uľahčili veľa ľuďom starosti s tým, kedy ísť si kľudne nakúpiť či narýchlo skočiť po niečo do obchodu,“ podotkol Erik.

S vyhradenými časmi sa však nestotožňujú ani niektorí seniori. „Môj manžel, dôchodca, vstáva skoro ráno. Doma neobsedí, tak ide do obchodu, aby mal potom pokoj,“ uviedla pre Rimava.sk dôchodkyňa Mária. Podľa jej slov aj jej okruh známych, ktorí sú taktiež seniori nad 65 rokov, idú radšej skoro ráno na nákup. „Je to pre nich už istý zaužívaný stereotyp. Ráno si nakúpia a potom už môžu doma oddychovať,“ doplnila Mária.

Čo si myslíte Vy o vyhradenom čase pre seniorov v obchodoch? Vyjadrite svoj názor v ankete.

[totalpoll id="158357"]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross