No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Jazdí na korčuliach okolo Dúžavskej cesty, utŕžila bitku aj pľuvance

Dúžavská cestaPravidelne jazdí na korčuliach, z mesta smerom na Dúžavu, prejsť okolo rómskeho sídliska na Dúžavskej ceste však pre ňu v posledných mesiacoch začína byť nebezpečné. Na redakciu Rimava.sk sa obrátila športovkyňa, ktorá sa neraz stretáva s tým, že jej tamojšie deti hádžu kamene rovno pod kolieska korčúľ, naposledy dokonca utŕžila úder železnou tyčou aj pľuvanec do tváre. „O nadávkach už ani nehovorím, to je v tomto prípade „najmenej“,“ priblížila korčuliarka, ktorá si neželá byť menovaná.

Ako uviedla, na korčuliach jazdí už niekoľko rokov, nikdy sa však nestretla s takou agresivitou, ako za posledné obdobie. Podľa jej slov je najsmutnejšie to, že ju ohrozujú deti. „Je to skutočne nebezpečné, keď idete dolu kopcom a zrazu vám nahádžu štrk pod kolieska. Do chrbta mi triafajú kamene či papeky, minulý týždeň ma malý, asi desaťročný chlapec zasiahol železnou tyčou do ruky,“ opisuje svoje zlé skúsenosti športovkyňa.

Podľa nej si deti trúfnu aj preto, že je na korčuliach a nevie sa poriadne brániť. Naposledy sa však autom vrátila na miesto incidentu, vtedy sa deti rozutekali. Korčuliarka zatiaľ na polícii nebola, teraz je však odhodlaná celú vec ohlásiť. „Aj keď som si vedomá, že ide o maloletých,“ hovorí Rimavskosoboťanka, ktorá priznáva, že už má strach jazdiť na korčuliach okolo Dúžavskej cesty.

Niekto si možno povie, že by mala zmeniť trasu, ale jej sa nezdá v poriadku, že človek, ktorý si chce zašportovať, sa má báť o vlastnú bezpečnosť. „Máme sklopiť uši a nechať sa šikanovať malými deťmi, ktoré sa zabávajú tak, že ohrozujú okoloidúcich?,“ pýta sa korčuliarka a dodáva, že možno by pomohli hliadky, či už z radov polície alebo samotných  občanov na Dúžavskej ceste.

Ako pre Rimava.sk potvrdil prednosta rimavskosobotského mestského úradu Štefan Szántó, je v záujme samosprávy, aby na Sídlisku Dúžavská cesta fungovali hliadky vytvorené spomedzi dospelých obyvateľov sídliska. Prednosta potvrdil, že radnica už vypracovala a podala projekt, termín na podanie vypršal koncom mája. Ak  bude schválený, malo by podľa slov prednostu vzniknúť päť dvojčlenných hliadok, projekt bude financovaný z Európskeho fondu sociálneho rozvoja.

Ľudia, ktorí majú podobnú skúsenosť ako korčuliarka, by mali kontaktovať policajtov. Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, ak by došlo k podobným prípadom, občania by sa mali určite obrátiť na políciu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross