No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Niektorým vodičom je úplne jedno, že pred školou jazdia aj 80-tkou

dobsinskeho-ulica-rimavskaNa ulici je znížená rýchlosť, denne tu cez cestu prechádza mnoho školákov, napriek tomu niektorí vodiči ignorujú značenie a jazdia oveľa rýchlejšie, ako by mali. Takto vidí dopravnú situáciu na Ulici P. Dobšinského v Rimavskej Sobote nejeden rodič, ktorý vodí svoje dieťa do tamojšej základnej školy a takmer denne je svedkom bezohľadnosti a arogantnosti niektorých šoférov.

Na problém nedávno poukázal aj jeden z čitateľov Rimava.sk prostredníctvom Čiernej skrinky, ako píše, už mu nedá nereagovať. „Denne chodievam pre dcéru a čakám ju pred školou v čase okolo 13,15 hod. a neskôr. No niektorým vodičom je úplne jedno, že jazdia po ulici, kde je veľké množstvo detí čakajúcich na priechode alebo sa pohybujúcich blízko vozovky. A to nehovorím o zníženej rýchlosti na 30 km/hod. na celej ulici! Niektorí jazdia podľa odhadu aj 80 km/hod.,“ uviedol otec školáčky, podľa ktorého by rodičia ocenili, aby v tomto úseku situáciu mapovala dopravná polícia radarom aspoň trikrát týždenne. Navrhuje tiež osadiť spomaľovače na ceste okolo oboch priechodov pre chodcov, aby boli vodiči nútení znížiť rýchlosť na minimum. „Alebo využiť aktivačných pracovníkov nie ráno, ale práve poobede, aby tam trochu riadili premávku v reflexných vestách!,“ uvádza čitateľ a dodáva, že žlté čiary a zákaz státia a zastavenia by mal byť odstránený, aby to aspoň čiastočne spomalilo premávku na tomto úseku.

Škola sa snaží zabezpečiť dohľad aby žiaci bezpečne prešli cez cestu, podľa riaditeľa je to však aj o prístupe samotných šoférov. 
Situácia s dopravou sa podľa niektorých rodičov zhoršila najmä odvtedy, ako pribudol na ceste nový asfalt. Podľa vedenia školy na zlepšenie dopravnej situácie iniciovali medzičasom zvýšenie počtu upozornení na priechod pre chodcov, doplnený bol ku každému priechodu zvlášť. Podľa riaditeľa ZŠ. P. K. Dobšinského Petra Nôtu je najväčší pohyb pred školou ráno v čase 7:15 až 7:45 hod. a preto je dobre, keď na dopravu dohliadajú v tomto čase aktivační pracovníci. Popoludní podľa jeho slov už žiaci školu opúšťajú v menších skupinkách, no v priebehu najbližších dní zabezpečia, aby bol pred školou dohľad aj od 11:25 až do 12:30 hod., kedy triedy opúšťajú žiaci prvého stupňa. „Na ceste platí znížená rýchlosť, všetko je to však o ľuďoch a šoféroch, ktorí niekedy nerešpektujú obmedzenú rýchlosť,“ skonštatoval riaditeľ, podľa ktorého aktivační pracovníci sú k dispozícii len počas určitej doby.

Problémový úsek monitoruje aj polícia. Ako pre Rimava.sk uviedol dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Roman Homola, na Dobšinského ulici navrhli doplniť dopravné značenie, ktoré bude upozorňovať na Zónu so zníženou rýchlosťou aj na chodcov. „Návrh na osadenie uvedeného  dopravného  značenia už bol doručený na mesto Rimavská Sobota,“ povedal dopravný inžinier.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross