No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Prečo Lesy SR neubytovali utečencov v obci Sirk?

22. marca 2022 | | |  | 
Obec Sirk. Zdroj: googlemaps

SIRK - Zisťovali sme za vás. Začiatkom nového roka si štátny podnik Lesy SR prešiel reorganizáciou. V obci Sirk v okrese Revúca napokon zostala opustená budova bývalej lesnej správy.

Náš čitateľ nás kontaktoval s otázkou, prečo v tejto budove štátny podnik neubytoval istý počet utečencov, keďže je budova v dobrom stave a donedávna bola využívaná.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca Odboru komunikácie Lesy SR Marína Debnárová, štátny podnik disponuje aj nehnuteľnosťami, ktoré nie sú spôsobilé pre účely poskytovania ubytovania. "Aj spomenutá lesná správa v obci Sirk spadá práve do tejto kategórie," uviedla.

Podľa jej slov štátny podnik v súčasnosti poskytol na ubytovanie utečencov predovšetkým chaty. "Z dôvodu veľkého náporu odídencov na ukrajinsko-slovenskej hranici boli kolegovia z OZ Vihorlat natoľko ústretoví, že vybavili aj provizórne ubytovacie podmienky pre ľudí z Ukrajiny, a to v budovách niektorých bývalých lesných správ."

Podľa najnovších informácií štátne lesy majú obsadených celkovo 187 miest, z čoho 55 je obsadených na neurčitú dobu. "V rámci OZ Gemer sme utečencom poskytli jedno ubytovacie zariadenie, a to Chatu Kurinec, kde je ubytovaných 10 ľudí," dodala.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross