No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Prečo v meste zatvorili niektoré predajne Kačka?

26. augusta 2019 | |  | 

V posledných týždňoch sa naši čitatelia pýtali čo stojí za zatvorením niektorých predajní Kačka a či tento trend postihne aj ďalšie predajne v Rimavskej Sobote. Redakcia Rimava.sk sa preto obrátila na vedenie tejto siete predajní, ktorej majiteľom je poľský investičný fond Enterprise Investors. Ten v roku 2017 odkúpil lučenecké predajne s potravinami CBA.

V Rimavskosobotskom i Lučeneckom okrese je sieť dlhodobo prítomná viacerými predajňami. „Analýza pri aktuálnej zmene obchodnej stratégie nám však ukázala, že časť z nich nie je možné efektívne centrálne prevádzkovať. Tieto predajne sme preto dočasne uzatvorili a snažíme sa osloviť šikovných vedúcich, miestnych podnikateľov a mestá a obce, aby predajne prevzali v podobe franšízy,“ uviedol pre Rimava.sk Wiesław Chlebuś, generálny riaditeľ Potraviny Kačka. Podľa jeho slov tento model si už úspešne vyskúšali v Lučenci a sú presvedčení, že môže fungovať aj v ďalších mestách a obciach. Ako doplnil, každý nový prevádzkovateľ predajne získa od nich plnú podporu od vybavenia obchodu až po logistiku, aby dokázal predajňu plnohodnotne prevádzkovať.

Na otázku, či plánujú zatvoriť v Rimavskej Sobote aj ďalšie predajne Kačka Chlebuś odpovedal, že aktuálne otvorené predajne plánujú ďalej centrálne prevádzkovať. Okrem zatvorenia niektorých predajní v meste sú však tŕňom v oku zákazníkov i prázdne regály s tovarom. Podľa generálneho riaditeľa to súvisí s viacerými prebiehajúcimi procesmi v sieti predajní. „Zároveň prebieha plánovaný proces centralizácie a revízie sortimentu, ktorý sme vzhľadom na blížiacu sa účinnosť Zákona o neprimeraných obchodných podmienkach boli nútení urýchliť. To má, žiaľ, za následok výpadky v nákupe, logistike a štruktúre základného sortimentu,“ ozrejmil s tým, že najťažšiu časť tohto procesu však už majú za sebou a situácia sa v súčasnosti zlepšuje. To, či sa situácia zlepšuje zrejme najlepšie posúdia samotní zákazníci.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross