No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Skupinka Rómov obchádzala kontajnery aj s voľne pusteným pitbullom

ilustračné fotoNa sídliskách vidieť neraz skupinky, ktoré prechádzajú od kontajnera ku kontajneru a "preberajú" ešte raz to, čo obyvatelia bytoviek vyhodili. Niektoré z nich majú pri sebe aj psov. Podľa čitateľky,  ktorá poslala svoj odkaz do čiernej skrinky Rimava.sk, sprevádzal jednu z takýchto skupiniek nie príliš prívetivý pitbull. Ako píše, nepríjemnú skúsenosť zažila na vlastnej koži, na rimavskosobotskom Sídlisku Západ.

"Osobne som túto skupinku ľudí stretla, keď som sa vracala domov z práce v popoludňajších hodinách. Mala som šťastie, že som bola blízko vchodu, keď sa predo mnou zjavil voľne pustený pitbull bez vodítka, obojka, akéhokoľvek označenia a tipujem, že aj bez akejkoľvek vakcinácie a výchovy," opísala čitateľka (jej meno má redakcia k dispozícii). Ako ďalej spomenula, rýchlo vbehla do bytovky. Podotkla však, že pes sa v tom čase nachádzal v blízkosti školy a telocvične. Podľa jej slov doprevádzal skupinku Rómov, ktorí obchádzajú kontajnery, v tomto prípade išlo prevažne o ženy. Čitateľka policajtov nevolala, uviedla, že po predošlých skúsenostiach rezignovala. "Pes mi síce neurobil nič, ale je len otázka času, kedy niekto z nás bude mať menej šťastia. Podobné veci by sa nemali riešiť až keď sa stane niečo vážne. Treba konať preventívne," konštatuje čitateľka.

Zisťovali sme, či niekto z obyvateľov Západu, prípadne iných častí mesta, oznámil podobnú skúsenosť mestskej polícii. Náčelník  polície Peter Berecz potvrdil, že na sídliskách hliadky častokrát riešia problémy s ľuďmi, ktorí sa prehrabávajú v kontajneroch a znečisťujú ich okolie. Spomenul aj aktuálny prípad z dnešného rána, na ktorý upozornil riaditeľ technických služieb. Na Sídlisku Západ dvojica vyberala smeti a nechala po sebe veľký neporiadok, na miesto podľa náčelníka smerovala hliadka. "Dať týmto ľuďom pokutu väčšinou nemá význam, no musia prinajmenšom upratať to, čo vyhádzali," povedal Berecz. Niektoré skupinky sú už policajtom dobre známe, o tom, že by sa po sídlisku pohybovali Rómovia s nebezpečným pitbullom, však informácie nemajú. Ako náčelník polície uviedol, ak by obyvatelia takýto prípad zaznamenali, mali by hneď kontaktovať policajtov.

Ani výbor mestskej časti Sídliska Západ sa zatiaľ nestretol s podnetom či informáciou o takejto skupinke, posledne zasadal včera. Predseda výboru Zoltán Koóš síce potvrdil, že niekedy za ľuďmi, ktorí obchádzajú kontajnery, voľne pobehujú všelijakí kríženci. O tom, že by Rómovia mali pri sebe pitbulla, zatiaľ na výbore informáciu nemajú. Takýto prípad by podľa Koóša okamžite riešili.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross