No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: V šatniach na zimnom štadióne slabo kúria, rodičia hokejistov sú pobúrení

Zimný štadiónNa zimnom štadióne v Rimavskej Sobote sa už niekoľko týždňov slabo kúri, na stenách sa začali vytvárať nebezpečné plesne a v sprchách častokrát tečie len studená voda. Redakciu Rimava.sk na situáciu upozornilo viacero rodičov mladých hokejistov. Čitateľka Mária dokonca odfotila v šatni teplomer, ktorý ukazuje len pár stupňov nad nulou. „Na hokej mesto peniaze vraj nemá a v takýchto podmienkach v šatni sa majú naše deti prezliekať a sprchovať?“ pýta sa čitateľka, podľa ktorej hokej nie je lacný šport, musia deťom sami kupovať výstroje, a pritom reprezentujú mesto.

teplomer„Deti by sme mali podporovať v ich aktivitách,“ tvrdí matka mladého hokejistu Lucia, podľa ktorej kúrenie v šatniach bolo znížené neprimerane a hrozí, že zimný štadión zavrú. „Rodičia sú pobúrení. Boli sme radi, že tu aspoň niečo v meste ešte funguje. Keď to fungovalo 30 rokov, prečo práve teraz nie?“ podotkla a dodala, že v niektorých šatniach už vznikajú plesne, ktoré sú nebezpečné pre deti a športovcov. O situácii podľa nej už bola informovaná aj hygiena. Ako pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ rimavskosobotského Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Dušan Béreš, na zimnom štadióne preverujú, či podmienky vyhovujú hygienickým požiadavkám. „Pokiaľ sa nebude kúriť, nemôže fungovať ani zimný štadión,“ poznamenal Béreš.

O situácii na zimnom štadióne informoval primátor Jozef Šimko už koncom januára na rokovaní mestského zastupiteľstva. Úspory na vykurovaní odôvodnil tým, že na štadióne bola prekročená spotreba elektrickej energie. Ako minulý týždeň pre Rimava.sk primátor uviedol, teplota v šatniach pod 15 až 16 stupňov neklesla, preto si nevie vysvetliť, kde bol teplomer s pár stupňami odfotený. „Na druhej strane v októbri až novembri bola teplota obrovská. Sušili si tam naši hokejisti prádlo, keď sa spotili po zápase. Ja s týmto v žiadnom prípade nemôžem súhlasiť,“ vyjadril sa Šimko, podľa ktorého opatrenia prijali po tom, ako situáciu preverila energetička mesta.
Poslanci zároveň na rokovaniach opakovane spomenuli, že hokejistom nebol v plnej výške vyplatený schválený príspevok od mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross