No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Za nacúvanie do auta mi hrozili policajti putami

bmw-rimavskaAuto zaparkované v zákaze, preliačiny na nárazníku, buchnáty po čelnom skle a vystrašená vodička. Aj k takejto udalosti boli pred Daňový úrad v blízkosti centra privolaní minulý týždeň rimavskosobotskí policajti. Situácia však bola riešená podľa jedného z účastníkov neprimeraným spôsobom, rozhodol sa preto podať na policajtov sťažnosť. O udalosti informoval vodič Slavomír aj redakciu Rimava.sk.

Problém podľa neho nastal kvôli inej vodičke, ktorá stála v zákaze navyše na dvoch žltých čiarach. Keď chcela odísť, musel vycúvať, pričom poškodil ďalšie auto. Situáciu sa preto rozhodol oznámiť na polícii. Ženu, ktorá podľa neho kolíziu vyvolala, zároveň požiadal, aby z miesta neodchádzala. Keďže ho nechcela poslúchnuť, aby ju zastavil, buchol jej na okno, priznal Slavomír, podľa ktorého z jeho strany nedošlo k porušeniu právnych predpisov Slovenskej republiky a preto čakal na príchod polície. "Nech sa celá situácia vyjasní a nech sa zistí, kto konal v rozpore s právnym poriadkom," priblížil. Reakcia policajtov ho však prekvapila. Ako ďalej spomenul, po ich príchode mu jeden z príslušníkov povedal, že budú proti nemu použité hmaty, chvaty a nasadené putá. Podľa Slavomíra sa policajti chovali arogantne a aj napriek jeho spolupráci a legitimácii mu chceli uložiť pokutu bez udania dôvodu. Rozhodol sa preto privolať advokáta.

Podľa jeho slov, sa potom príslušníci začali správať tak, ako im to káže zákon. „Po príchode môjho advokáta som ich dôrazne, ale slušne požiadal, aby konali svoju povinnosť a nech objasnia a zdokumentujú všetky fakty incidentu čo neurobili, lebo dopravný priestupok uvedenej dámy ich nezaujímal,“ poznamenal. Ako dodal správanie príslušníkov považuje za vysoko neprofesionálne a nezákonné.

Sťažnosť už polícia prešetruje. Ako ďalej spomenula banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, odstúpená bola na odbor kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross