No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Zničené reklamné plochy ako prejav závisti či vandalizmu?

S reklamnými bannermi na plotoch alebo reklamnými tabuľami priamo pred konkrétnymi obchodmi sa deň čo deň stretávame aj v Rimavskej Sobote. Je to jeden zo spôsobov ako sa firmy či prevádzky v meste zviditeľňujú ostatným. Ako sa však do redakcie Rimava.sk ozvalo zopár miestnych podnikateľov, zviditeľniť sa chce aj niekto iný na úkor ich reklám, ktoré nachádzajú zničené.

Jedným z nich je aj Igor Albert, ktorému v priebehu jedného mesiaca poškodili reklamný banner na križovatke ulíc Jesenského a Gorkého. „Prvýkrát na banneri „odštikli“ umelohmotné príchytky, ktoré ho držali a banner zahodili. Po tomto som dal vyhotoviť nový banner, ktorý sme už prichytili oceľovým drôtom. Páchateľ, keď zistil, že už nevie drôt preštiknúť jednoducho sa vrátil s nožom a banner obrezal, a zahodil do kontajnera vedľa,“ ozrejmil Albert s tým, že keď banner chceli po pár hodinách z kontajnera vybrať, už tam nebol. Podľa jeho slov sa to stalo za bieleho dňa (16. augusta) v čase od 11:00 do 15:00 hod., kedy najskôr prechádzali okolo a všimli si poškodený banner a následne po pár hodinách ho chceli vybrať z kontajnera, banner tam už však nebol. Ako ďalej Albert poznamenal, podobný prípad sa mu stal aj v minulom roku, kedy mu niekto banner umiestnený v Tomašovej pri ceste rozrezal v strede nožom. „Buď je to závisť alebo sa v meste rozmáha vandalizmus,“ podotkol a dodal, že zničené reklamné bannery si podľa neho našli už aj iní podnikatelia v meste.

Majiteľ firmy má však v tejto veci zviazané ruky. Na danej križovatke ulíc nie sú umiestnené bezpečnostné kamery. Preto žiada obyvateľov o pomoc, aby v prípade akýchkoľvek informácií ohľadom poškodenia banneru na Ulici Jensekého a Gorkého ho kontaktovali na číslo 047/5632366. Ako ďalej ozrejmil, ani v prípade umiestnenia bezpečnostných kamier by to bol beh na dlhú trať. „Na mestskej polícii mne kamerový záznam nevydajú. Musím ísť na štátnu políciu podať trestné oznámenie. Kým to oni prešetria, tak na mestskej polícii vám povedia, že záznamy archivujú len 2 týždne. A už sa tak nikam nedopracujete,“ priblížil.

Redakcia oslovila aj mestskú políciu v Rimavskej Sobote. Podľa náčelníka MsP Petra Berecza, prípady poškodzovania reklamných bannerov už riešili. Ako potvrdil, kamerové záznamy podľa zákona archivujú 15 dní. „Tie však v prípade potreby poskytujeme štátnej polícii, na pokyn prokurátora. Nemôžeme ich vydať súkromnej osobe,“ avizoval.

Podľa Alberta je tak na zamyslenie či sa v meste rozmáha závisť medzi ľuďmi či podnikateľmi alebo ide o vandalizmus.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross