No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pivník ukončil letnú sezónu víťazstvom, potvrdil svoju pozíciu medzi TOP 8 na Slovensku

RIMAVSKÁ SOBOTA - Tenista Oliver Pivník získal titul v poslednom turnaji letnej sezóny v Bratislave v kategórii dorastencov. Svojim víťazstvom si potvrdil pozíciu medzi TOP 8 na Slovensku v ročníku 2005.

Pivník nenašiel súpera v trojdňovom turnaji, ktorý sa konal od 25. do 27. septembra. Turnaja sa zúčastnilo 48 hráčov. Pivník v prvom kole vyradil R.Czinegeho z Dunajskej Stredy 6:3, 6:3. V druhom kole porazil domáceho O. Fičora 6:3 a 6:0.

Článok pokračuje pod reklamou


Vo štvrťfinále čakal na Pivníka S. Bognár z Prievidze, ktorého rodák z Rimavskej Soboty porazil 6:4 a 6:1 V semifinálovom zápase s domácim A.N.Halahijom stratil Pivník len jeden gem a po výsledku 6:1 a 6:0 sa dostal do finále turnaja. Tam ho čakal náročný zápas proti Patrik Palenčárovi z Bratislavy. V trojsetovej bitke, ktorá trvala 2,5 hodiny zvíťazil Pivník 6:3, 4:6 a 6:1.

Týždeň pred jeho víťazným pretekom absolvoval Pivník celoslovenský turnaj dorastencov v Ružomberku. Súťaže sa tiež zúčastnilo 48 pretekárov a Pivník sa prebojoval až do finále, kde nestačil na nasadenú jednotku M. Nováka z Banskej Bystrice. Pivník prehral 1:6 a 4:6.

Pivník si po konci letnej sezóny 2021 poistil miesto medzi TOP 8 hráčmi na Slovensku v ročníku 2005. Najbližšie na neho čakajú zápasy zimnej sezóny, ktoré sa budú hrať v hale. Tie by mali začať na prelome novembra a decembra.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross