No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pivo Gemer bude minulosťou, nahradiť ho majú iné značky

1. septembra 2014 |  | |

pivo gemerPivo značky Gemer, jedna z posledných "pripomienok" dlhoročnej tradície pivovarníctva v Rimavskej Sobote, už nie je v portfóliu spoločnosti Heineken Slovensko. Od jari ho postupne nahrádzajú inými značkami, až kým sa súčasné zásoby nevypredajú. Za týmto rozhodnutím je  klesajúci dopyt. Pre Rimava.sk to potvrdila  Hana Šimková, manažérka korporátnych vzťahov Heineken Slovensko.

"Vzhľadom ku klesajúcemu dopytu sa spoločnosť Heineken Slovensko rozhodla od prvého štvrťroka tohto roku postupne nahradiť pivo značky Gemer inými obľúbenými značkami zo svojho portfólia," informovala Šimková. Ako spomenula, dôvodom tohto rozhodnutia je snaha o racionalizáciu portfólia a zameranie sa na značky, ktoré konzumenti preferujú. "Značka Gemer je v súčasnosti v Horeca a Food prevádzkach postupne nahrádzaná značkami Kelt alebo Corgoň, až do vypredania existujúcich zásob," uviedla Hana Šimková.

Podľa jej slov si Heineken Slovensko stále prenajíma časť priestorov v areáli bývalého pivovaru v Rimavskej Sobote od vlastníka, ktorým je spoločnosť Terra Real s.r.o. Ako Šimková pripomenula, prenajaté priestory slúžia na prevádzkovanie distribučného centra Heineken Slovensko Distribúcia.

„V týchto priestoroch bola pred koncom minulého roka prenajímateľom ukončená prvá etapa rekonštrukčných prác, v rámci ktorej bola rozšírená skladovacia plocha. V súčasnosti prebieha druhá etapa rekonštrukcie a prenajímateľ postupne buduje administratívne, sociálne a prezentačné priestory pre prevádzkovanie distribučného centra,“ priblížila  manažérka korporátnych vzťahov Heineken Slovensko a dodala, že s vlastníkom areálu majú uzatvorenú platnú nájomnú zmluvu. „V prenájme v súčasnosti plánujeme pokračovať v zmysle dohodnutých podmienok,“ uzavrela Šimková.

S výrobou piva sa v rimavskosobotskom pivovare Gemer začalo ešte v 60-tych rokoch, prácu tu našli stovky ľudí z mesta i okolia. V októbri 2006 výroba piva v Rimavskej Sobote skončila. Spoločnosť Heineken Slovensko ju z miestneho pivovaru presunula do prevádzky v Hurbanove.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross