No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Plánovaná cyklocesta by mohla spojiť dve samosprávy

cyklocestaPlánovaná takmer desať kilometrová cyklocesta by mohla spojiť dve samosprávy. Cyklisti by tak mohli prejsť od železničnej stanice v Lučenci až pod kaštieľ na námestí v obci Halič. Financovaná by mala byť z Integrovaného regionálneho operačného programu. Stavbu vo výške zatiaľ vyčíslenej na 1,4 mil. eur by samosprávy spoločne kofinancovali 5-timi percentami. Rimava.sk o tom informoval Roland Vass, projektový manažér z Referátu investícií a stratégie na Mestskom úrade v Lučenci.

„Momentálne máme pripravenú realizačnú projektovú dokumentáciu a riešime inžiniersku činnosť, vysporiadanie pozemkov, nájomné zmluvy a stavebné povolenie a potom už len čakáme na výzvy,“ uviedol Vass, podľa ktorého by mali výzvy mali zverejniť koncom tohto roka. „Ak teda bude výzva, tak my sa určite budeme uchádzať o financie,“ doplnil. Ako ďalej poznamenal projektovú dokumentáciu vytvorili v spolupráci s euroregiónom Neogradiensis, do ktorého patrí aj lučenecká samospráva.

Cyklocesta dlhá 9,6 kilometra je podľa Vassa rozdelená na päť rôznych celkov, ktoré je možné zaobstarať a realizovať samostatne. „Naším cieľom je spraviť etapy číslo 3 a 4, teda od obce Halíč až po Lučenec k Rúbanisku,“ priblížil a dodal, že cyklotrasa by bola bezpečná a samostatná, iba trikrát by sa križovala s cestou prvej triedy. Jej súčasťou by mali byť podľa jeho slov aj stanovištia, na ktorých by osadili prípojky pre nabíjačky, pripojenie na internet ako aj informačné tabule. „Také aké máme na Ľadove. Človek si tam môže odložiť bicykel, dobiť mobil, najesť sa, oddýchnuť a prečítať si nejaké informácie o danej časti,“ upresnil projektový manažér, podľa ktorého je ich cieľom urobiť cyklotrasu nenáročnou aj pre menšie deti.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross