No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Plánovanú výstavbu obchodného centra Möbelix v Rimavskej Sobote odložili

Foto archívne.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Spoločnosť Möbelix svoj zámer postaviť v Rimavskej Sobote novú predajňu oznámila ešte v lete v roku 2020. Na začiatku sa predpokladalo, že výstavba na Cukrovarskej ulici pri obchodnej zóne Galéria Komín začne v druhom kvartáli roku 2021.

V októbri minulého roka sme vás informovali o prvej etape výstavby obchodného centra. Vtedy marketingový manažér spoločnosti Möbelix Marek Šulc uviedol, že predajňu v Rimavskej Sobote plánujú predbežne otvoriť na konci roka 2024.

No pre portál Rimava.sk potvrdil, že plánovaná výstavba Möbelixu je odložená. "Projekt otvorenia predajne Möbelix v Rimavskej Sobote bol v tomto okamihu odložený na rok 2025. Jednotlivé expanzné projekty pravidelne prehodnocujeme v zmysle investičných priorít," informoval s tým, že ďalšie detaily o projekte v našom meste budú známe v poslednom kvartáli roku 2024.

Článok pokračuje pod reklamou


"Obyvateľom Rimavskej Soboty a jej okolia chceme priniesť moderný nábytok a doplnky do celej domácnosti (doplnky do kuchyne, osvetlenie, koberce, bytový textil...) za dostupné ceny. Na ploche ukážeme inšpiratívny predajný koncept s aranžovanými kójami v rôznych interiérových štýloch. Ponúkneme zákazníkovi možnosť naplánovať si kuchyňu podľa vlastných predstáv, či vytvoriť si nábytok do spálne, obývačky, kúpeľne alebo do detskej izby na kľúč. V súčasnosti prevádzkuje spoločnosť XLSK Nábytok s.r.o., pod značkou Möbelix, v Slovenskej republike 14 predajní s nábytkom a doplnkami pre domácnosť," priblížil minulý rok.

Podľa prvotných informácií by ale predajňa mala mať takmer 150 metrov, v šírke by mala dosahovať viac ako 45 metrov a jej výška by mala presahovať 13 metrov. Celková úžitková plocha obchodného centra, ako dvojpodlažný objekt, by sa mala rozprestierať na ploche takmer 13-tisíc metrov štvorcových, taktiež by malo pribudnúť okolo 150 nových parkovacích miest.

Celkové náklady na výstavbu obchodu sa v roku 2020 orientačne pohybovali okolo 6,2 milióna eur. Vzhľadom na zvyšovanie cien je však viac ako pravdepodobné, že nová predajňa bude stáť viac.

Zdroj: Zámer Obchodné centrum Möbelix Rimavská Sobota, Möbelix, RAS Immobilien SK s.r.o.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross