Plavci si vylepšili svoje maximá. Zlato z Dolného Kubína si nesú Iždinská a Valachová

17. októbra 2023 | | | |  |

DOLNÝ KUBÍN/RIMAVSKÁ SOBOTA – V aquaparku AquaRelax Dolný Kubín odzneli v sobotu (14. októbra) prvé výsledky Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti. Plavci z Rimavskej Soboty sa na úvod zaskveli dobrými výsledkami.

Spočiatku sa malo pretekov zúčastniť 320 plavcov, no napokon sa do súťaže zapojilo 250 športovcov z 19-tich klubov zo stredného Slovenska. Rimavskosobotský klub zastupovalo osem plavcov z dvanástich, štyria sa pretekov pre chorobu zúčastniť nemohli. Napriek tejto situácii sa plavcom v pretekoch pošťastilo.

Farby R. Soboty najlepšie hájili Sabina Iždinská a Ela Valachová. Iždinská v disciplíne 100 metrov prsia obsadila prvé miesto a získala zlatú medailu. Darilo sa jej aj v polohových pretekoch na 200 metrov, obsadila 4. miesto. Zlato si domov odniesla aj Valachová, ktorej zvíťazila v pretekoch na 200 metrov znak.

V 100 metroch voľného spôsobu a 200 metroch polohových pretekov sa jej podarilo obsadiť 3. miesto a domov si tak odniesla aj bronz. V disciplíne prsia na 100 metrov skončila tesne za pódiom na štvrtom mieste.

Nikola Chovancová vybojovala 10. miesto vo voľnom spôsobe na 100 metrov. V prsiach na 100 metrov zabojoval Peter Haás, ktorý získal 6. miesto. Sofii Látkovej sa najviac darilo v 100 metroch voľného spôsobu a získala 4. miesto.

Emília Schedlingová obsadila 5. miesto v 100 metroch voľného spôsobu. Tretie miesto v 100 metroch prsia a 200 metrov polohové preteky obsadila Diana Vasiľčuk. Šimon Šupica získal 11. miesto v 100 metroch prsia.

"S deťmi som spokojný, pretože si celkom slušne pozlepšovali svoje maximá," zhodnotil Ján Valach, tréner v Plaveckom klube Rimavská Sobota. Talentovaní plavci z nášho okresu si po solídnych výkonoch od súťaženia na týždeň oddýchnu. Trénovať ale neprestávajú a pripravujú sa na ďalšie preteky, ktoré ich budú čakať v Humennom.