No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Plesovú sezónu v meste otvorili matičiari a poľovníci, zábavy však ešte nekončia

Poľovnícky ples Rimavska SobotaPlesová sezóna v Rimavskej Sobote je po uplynulom piatku oficiálne otvorená. V Hoteli Tatra ju zahájil Ples Matice slovenskej (MS). Rimava.sk o tom informovala predsedníčka miestnej organizácie MS Elena Nebusová, ktorá slávnostne otvorila matičný ples.„Na začiatku plesu nám svoj talent a lásku k folklóru predviedli mladí tanečníci, speváčky a harmonikár zo súboru Rimavan. Do tanca hrala tanečná skupina Syntakt z Poltára, ktorej speváci načreli aj do studnice krásnych, starších, ľudových piesní,“ priblížila Nebusová atmosféru na plese, podľa ktorej na parkete vládla veselá nálada sprevádzaná spevom.

Ako poznamenala, nechýbala ani tombola plná cien, ktoré potešili všetkých, ktorí prispeli na dobrú vec. „Hoci zabávajúcich bolo menej ako po minulé roky, nebránilo to skvelej nálade a tancu do skorých ranných hodín,“ dodala na záver Nebusová.

O deň neskôr v sobotu, 23. januára, plesali aj poľovníci. V rimavskosobotskom Dome kultúry zahájili v poradí už VIII. ročník Poľovníckeho plesu. Ako pre Rimava.sk uviedla Marta Dávidová, vedúca kancelárie Obvodnej poľovníckej komory (OPK) Rimavská Sobota, jeho otvorenie bolo v rukách predsedu OPK Rimavská Sobota a RgO Slovenského poľovníckeho zväzu Vojtecha Kovalčíka. Ako ďalej podotkla, v úvode odznela aj pieseň Slávnostné lesnice v podaní súboru Rimaviar pod taktoukou Kamily Astalošovej a Ľudmily Astalošovej. „O hudbu na parkete a dobrú tanečnú zábavu sa postarali Oláhovci z Klenovca. Samozrejme nechýbala ani bohatá tombola, kde prvou cenou bola poľovnícka zbraň,“ priblížila.

Poľovnícky ples bol aj o dobrom jedle. Podľa Dávidovej mali ako predjedlo Bažantiu polievku a na švédskom stole si prítomní pochutnali na perkelte z diviaka s maslovými haluškami či medailónikoch z jeleňa s brusnicovou omáčkou a žemľovými knedľami.

Plesová sezóna však v Rimavskosobotskom okrese pokračuje i naďalej. Už tento piatok, 29. januára, sa zabavíte na prvom Starostovskom plese v Rimavských Janovciach. Tanec, spev a zábava nebudú v piatok chýbať ani na v poradí už 20. školskom plese na Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. A ak aj po týchto plesoch budete mať neposedné nohy, tak si ich môžete ísť „ukľudniť“ hneď na druhý deň, 30. januára, na Teriakovský bál vo Veľkých Teriakovciach alebo na Hasičský ples v Tornali.

Február rovnako ponúka bohatú nádielku plesových zábav. Pozrite si prehľad avizovaných plesov:

V piatok, 5. februára, Ples Csemadok – Dom kultúry Rimavská Sobota
V sobotu, 6. februára, Ples Gymnázia – ZŠ FK s VJM Tornaľa
V sobotu, 6. februára, Hasičský ples – Rimavské Brezovo
V sobotu, 6. februára, Poľovnícky ples – Hnúšťa
V sobotu, 6. februára, Matičný ples – Rimavské Janovce
V sobotu, 6. februára, Ples Gemerčanov – Košice
V sobotu, 6. februára, Valentínsky ples – Reštaurácia Lamata Rimavská Sobota
V sobotu, 13. februára, Futbalový klub Tornaľa – ZŠ FK s VJM
V sobotu, 13. februára, Fašiangový ples Csemadok Tomašová – CVČ Relax Rimavská Sobota
V sobotu, 13. februára, Valentínsky ples – Kultúrny dom Kokava nad Rimavicou
V sobotu, 19. februára, Ples športovcov – Hnúšťa
V sobotu, 20. februára, Ples hokejistov – Reštaurácia Lamata Rimavská Sobota
V sobotu, 13. marca, Selyz nábytok /firma z priemyselného parku – ZŠ FK s VJM Tornaľa

Ples abstinentov Tornaľa je tento rok podľa organizátorov naplánovaný až na 24. september.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross