No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po 15 rokoch bude mať mesto opäť v rukách kontrolu nad poriadkom, zriadi sociálny podnik

Na uplynulom zasadnutí revúckeho mestského zastupiteľstva sa poslanci s vedením mesta stretli online prostredníctvom obrazoviek. Rozhodli napríklad o tom, že po 15 rokoch opäť prevezmú kontrolu nad poriadkom v meste.

Založia sociálny podnik

Revúca sa rozhodla založiť vlastné technické služby. „Debata a rokovanie na túto tému boli celkom dlhé a konštruktívne. Spolu s poslancami sme riešili tú problematiku a prihliadalo sa na rôzne názory, ako to urobiť, aby to bolo všetko čo najlepšie,“ vyjadril sa primátor mesta Július Buchta.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej dodal, najdôležitejšie je podľa neho to, že s poslancami našli zhodu. Vlastné technické služby nemali v Revúcej 15 rokov. Podľa primátora sa o údržbu zelene a ciest, zimné upratovanie či opravu osvetlenia starali externé firmy. Teraz to chcú prevziať do vlastných rúk.

Technické služby budú fungovať ako sociálny podnik. „Vieme vytvoriť nové pracovné miesta a čo sa týka ekonomiky, som presvedčený, že ušetríme nemalú finančnú čiastku, ktorú budeme vedieť potom použiť v meste Revúca na iné rozvojové aktivity,“ vyzdvihol Július Buchta. Ako ďalej povedal pre Rimava.sk, zamestnať by v prvej fáze mohli okolo desať ľudí. Závisí to aj od toho, kedy skončia zmluvy s externými firmami.

„Fungovať by odhadom mohol v apríli, my máme nachystané všetko. Prvým krokom je založenie s. r. o., do týždňa ju máme. Následne požiadame o štatút sociálneho podniku, trvá to v intervale od 1-3 mesiacov,“ vyjadril sa primátor s tým, že podklady už majú hotové. Čo sa týka technického vybavenia, mesto si ho snaží zaobstarať prostredníctvom projektov.

Primátor ďalej poprel, že by sa novovzniknuté technické služby mali spájať s existujúcim Bytovým hospodárstvom Revúca. Budú to podľa neho dve odlišné firmy. Bytové hospodárstvo sa naďalej bude starať o cintoríny, pohrebné služby, budovu tržnice či trhovisko a o správu bytov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross