Po dramatickom súboji s Bardejovom si R. Sobota zahrá o absolútneho víťaza druhej ligy

Po nešťastnom prvom zápase s Bardejovom, ktorý domáci HKM Rimavská Sobota prehrali 3:4 kvôli nevydarenej tretej tretine, nastúpili na druhý zápas série v sobotu, 2. februára, v Bardejove. V tomto zápase Soboťania predviedli perfektný výkon. Aj keď vyhrali tým najtesnejším rozdielom 1:0, predviedli hlavne dôslednú defenzívnu činnosť, ubránili množstvo oslabení aj o dvoch hráčov. O jediný gól sa postaral Tibor Koniar. Na čele úspechu bol hlavne gólman Karol Križan, ktorý vychytal všetkých 32 striel Bardejovčanov. Vďaka tomuto víťazstvu sa séria ešte vrátila na ľad do Rimavskej Soboty.

HK Bardejov - HKM Rimavská Sobota 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) STAV SÉRIE 1:1
Góly: 36. Koniar Tibor.

Strely: 32:21. Vylúčenia: 6:8 na 2 min., navyše Koksharov 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Korba - Borza, Lukáč. Diváci: 1100.

Posledný a rozhodujúci zápas finále východnej skupiny východ sa musel páčiť naozaj všetkým, ktorí v nedeľu zavítali na zimný štadión v Rimavskej Sobote. Už od úvodu sa hral rýchly a tvrdý hokej, ktorý sa prelínal z jednej strany na druhú a obe mužstvá ukázali svoju vysokú kvalitu. Do zápasu lepšie vstúpili domáci. V šiestej minúte skóroval muž tejto série Tibor Koniar, ktorý strelil gól v každom jednom vzájomnom zápase. Tibor strieľal z rohu a podarilo sa mu nájsť medzeru pri tyčke brány. V 16. minúte sa Bardejovčanom podarilo vyrovnať. Počas hry štyroch proti štyrom strieľal od modrej Martin Osuský.

Úvod druhej tretiny bol pre domácich veľmi úspešný. Počas dvoch minút naklonili výrazne zápas na svoju stranu, keď počas dvoch minút až trikrát prekonali brankára Romana Dzúra. Najprv z bodu na vhadzovanie strieľal Denis Moroz. Brankár puk vyrazil pred bránu, kde ho dorazil Georgy Vilchinskyi. Následne mal obrovské šťastie kapitán domácich Ján Slovák. Od mantinelu nahodil puk na bránu, ktorý sa odrazil od korčule brániaceho hráča a padol do brány. O desať sekúnd sa hostia previnili a domáci hrali presilovku. Tú využili už po 40 sekundách, keď pred bránu presne prihrával Denis Moroz na Demida Luchnikova, ktorý bol presný a zvýšil už na 4:1. Vtedy si už všetci mysleli, že je o všetkom rozhodnuté, no zápas sa ku koncu poriadne zdramatizoval. V 36. minúte Artem Dmitriev nedovoleným zákrokom odrovnal hosťujúceho hráča, ktorý utrpel mierne zranenie, a tak dostal päť minútový trest a osobný trest do konca stretnutia. Hostia už po šiestich sekundách dokázali využiť túto výhodu. Od modrej strieľal Vladimír Poláček a puk nešťastne prepadol za chrbát Karola Križana. Následne sa na ľade odohralo niekoľko šarvátiek a ku koncu druhej tretiny aj domáci získali presilovku na päť minút, keď sa pichnutím previnil Tomáš Leščišin.

V tretej tretine sa Soboťanom nepodarilo využiť početnú výhodu, naopak hostia s obrovským šťastím skórovali. Podarilo sa to Jakubovi Lesňákovi. Jeho strelu Karol Križan vychytal ramenom no puk sa následne nešťastne od neho odrazil a padol do brány. A tak sa z jasne vyzerajúceho zápasu stala dráma. Rimavskosoboťania sa ešte snažili streliť ukľudňujúci gól, no obrana Bardejova bola neprekonateľná a aj napriek niekoľkým presilovkám sa im už skórovať nepodarilo. V posledných dvoch minútach sa východniari už snažili vyrovnať hrou bez brankára, no domáci vytrvalo bránili. 45 sekúnd pred koncom dokonca získali výhodu po vylúčení hráča domácich, no ani tú nevyužili, a tak sa z vydretého víťazstva mohli tešiť domáci.

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1
Góly: 6. Koniar Tibor; 24. Vilchinskiy Georgy; 25. Slovák Ján; 26. Luchnikov Demid - 16. Osuský Martin; 36. Polaček Vladimír; 43. Lesňák Jakub;
Strely: 36:30. Vylúčenia: 5:8 na 2 min., navyše Dmitriev 5+DKZ za faul lakťom, Leščičin 5+DKZ za pichnutie, Palko DKZ za nešportové správanie sa. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Gajdošík - Staššák, Kurčík. Diváci: 860.

Obrovské poďakovanie patrí našim úžasným fanúšikom. V nedeľu sme zaznamenali historický rekord návštevnosti. Atmosféra, ktorú táto kulisa vytvorila bola naozaj strhujúca a určite dopomohla aj k víťazstvu. Taktiež ďakujeme aj Bardejovu a za perfektnú sériu a prajeme im ešte veľa šťastia v súboji o tretie miesto. Hráčom Rimavskej Soboty sa týmto víťazstvom splnil obrovský sen, postup do finále celoslovenskej druhej hokejovej ligy. No čaká ich ešte veľmi ťažký posledný krok k dokonalosti. Vo finále si zahrajú s Levicami, ktoré taktiež vyhrali základnú skupinu na Západe. V ich radoch sa nachádzajú zvučné mená ako Dušan Milo, Juraj Štefanka či Juraj Sklenár. Určite sa môžeme tešiť na zaujímavú a napínavú sériu. Taktiež sa hrá na dva víťazné zápasy a víťaz si zahrá baráž o postup do prvej hokejovej ligy. Prvý zápas sa odohrá v sobotu, 9. februára o 16:30 v Leviciach. Pred domácim publikom sa vo finále predstavíme o týždeň v sobotu, 16. februára tradične o 17:00. Veríme, že opäť bude štadión praskať vo švíkoch. V prípade nerozhodného stavu série sa rozhodujúci zápas hrá v sobotu, 23. februára, na neutrálnej pôde, ktorá ešte nie je známa.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke