Po prehre v predĺžení sa pôjde do Detvy za vyrovnaného stavu série

26. marca 2023 | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota majú za sebou už aj druhý finálový zápas 2. hokejovej ligy proti HK Detva. Do nedeľného (26. marca) duelu si priniesli výhru 4:2 z predošlého dňa. V tomto druhom zápase si ale pripísali prehru 2:3 po predĺžení a Detva tak vyrovnala sériu finále na 1:1

Zápas sa začal vylúčením už v 3. minúte na strane Detvy. Presilovku ale kompletnú Soboťania neodohrali, pretože počas nej išiel na trestnú lavicu Mlynčár za podrazenie. Osudné ale bolo druhé vylúčenie na domácej striedačke. V 8. minúte to využil Ivan Zorvan a poslal Detvu do vedenia.

Ešte v prvej tretine sa však Soboťanom podarilo vyrovnať. V 17. minúte posunul puk za chrbát detvianskeho brankára Solomonchak.

V druhej tretine žiadny gól nepadol, no v tej poslednej áno. Bohužial, do našej brány. Postaral sa oň v 47. minúte Ivan Zorvan. O radosť domácich hokejistov sa v 58. minúte postaral Martin Ďaloga, ktorý si pripísal už tretí gól v tejto finálovej časti a vyrovnal skóre na 2:2 a poslal zápas do predĺženia.

Predĺženie ale nakoniec prinieslo rozuzlenie drámy. Najskôr si Detvania zahrali presilovú hru 4 na 3, ktorú ale nevyužili. Rozhodujúci tretí gól strelil Minárik v 66. minúte a zariadil výhru Detvy.

Už budúci víkend sa odohrajú duely na ľade Detvy. S určitosťou sa budú hrať dva zápasy, a to 1. a 2. apríla.

HKM Rimavská Sobota - HK Detva 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 17. Solomonchak, 58. Ďaloga - 8., 47. Zorvan, 66. Minárik