Po roku opäť finále v R. Sobote! Tentoraz proti Detve

19. marca 2023 | | |  |
Foto ilustračná.

RIMAVSKÁ SOBOTA/BRATISLAVA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvládli vonkajší zápas v sobotu 18. marca na ľade Delikateso Bratislava. Do hlavného mesta išli s mečbalom a túžbou ukončiť semifinálovú sériu.

To sa im aj podarilo a po víťazstve 3:2 si zaistili postup do finále 2. hokejovej ligy, kde sa predstavia opäť po roku, keď prehrali s Trebišovom. Tentoraz sa proti nim postaví Detva, ktorá zdolala Dolný Kubín rovnako 3:0 na zápasy.

Zápas sa rozbiehal pomalšie a v hľadisku bolo citeľné, že prevahu majú paradoxne hosťujúci fanúšikovia, ktorých tam bolo približne dvakrát viac ako domácich. Dlho sa hralo bez gólov, konkrétne do 39. minúty, keď sa presadil domáci hráč Varga. Zápas musel byť po góle prerušený.

Tretia tretina bola ale bohatšia na góly. V 44. minúte sa podarilo Soboťanom vyrovnať v presilovke 5 na 3 z hokejky Solomonchaka. O necelé dve minúty na to po chybe brankára Šimka, ktorý vykorčuľoval z brány, no puk mu prekĺzol, využil šancu domáci Danišovský a zvýšil na 2:1 pre Delikateso.

Soboťania ale takto výsledok nechceli nechať a v 52. minúte vyrovnali opäť gólom v presilovke. Tentoraz sa presadil Ďaloga. Rozhodujúci gól na 3:2 strelil hosťujúci Filipiak v 54. minúte a svojím gólom poslal Rimavskú Sobotu do finále 2. hokejovej ligy.

To si zahrajú naši hokejisti opäť po roku. Tentoraz ich súperom nebude Trebišov, ale Detva. Výhodou je to, že Rimavská Sobota išla do play-off z vyššej pozície ako Detva, čo znamená, že si zahrá prvé dva domáce duely na domácom ľade. A to už nasledujúcu sobotu a nedeľu, konkrétne 25. a 26. marca.