Po troch prehrách majú Soboťania prvé body. S Hamuliakovom si druhýkrát v sezóne poradili

4. decembra 2022 | | |  |

HAMULIAKOVO - Hokejisti HKM Rimavská Sobota vyhrali po troch prehrách na súperových ľadoch. Nad ich sily tentokrát neboli hráči z Hamuliakova. V sobotu 3. decembra si s nimi poradili 4:2.

Prvá tretina začala lepšie pre domácich hráčov. Už v 9. minúte viedli 1:0 gólom Palečka. Soboťania ale štvrtú prehru v rade dopustiť nechceli a bolo to vidieť aj na ich hernom prejave. V 14. minúte sa zásluhou Šagáta vrátili späť do zápasu vyrovnávajúcim gólom. Už v 15. minúte Soboťania viedli 2:1, keď sa presadil deviatym gólom v sezóne Ďaloga. O minútu neskôr si už Soboťania vytvorili dvojgólový náskok, keď bol presný Ján Slovák. Ten si pripísal prvý tohtosezónny gól.

Prvá tretina bola len o góloch, žiadne vylúčenia rozhodca neudelil. V druhej tretine to už bolo inak. Na trestnej lavici sedeli až traja hráči. Svoje víťazstvo potvrdili Soboťania v 39. minúte gólom Dreisiga na 4:1.

V poslednej tretine padol už len posledný gól, ktorý strelilo Hamuliakovo na 2:4. Jeho autorom bol v 41. minúte Jaško. V poslednej 5-minútovke si dvaja Soboťania odpykali svoje dvojminútové tresty za seknutie a narazenie na mantinel.

Soboťania si tak po troch prehrách na ľadoch Púchova, Senice a Detvy pripísali dôležité víťazstvo, vďaka ktorému sa prebojovali na tretie miesto v 2. hokejovej lige Západ. Pred nimi sa nachádzajú ešte Senica a Detva. Soboťania budú v nasledujúcom zápase bojovať už na domácom štadióne, keď privítajú 10. decembra HK Delikateso Bratislava. Pred sebou budú mať ešte dva zápasy. Týždeň pred Štedrým dňom sa predstavia na ľade posledného Partizánskeho a 7. januára uzavrú základnú časť na domácom ľade s Púchovom.