No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po Yure zostala hala prázdna. Mesto ju prenajme iným spoločnostiam, ktoré prejavili záujem

Zdroj: Rimava.sk

HNÚŠŤA – Spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia bola ešte donedávna najväčším zamestnávateľom v meste Hnúšťa. Výrobca káblových zväzkov pre automobilový priemysel začiatkom tohto roka presunul výrobu do Rimavskej Soboty a hromadne prepustil viac ako 320 zamestnancov.

Samospráva mesta Hnúšťa preto zvažuje, že pre priestory v priemyselnom parku už nebude hľadať jedného veľkého zamestnávateľa, ale radšej bude prenajímať tieto priestory menším firmám. „Radšej viac menších firiem po približne 100 zamestnancov ako jednu firmu, ktorá v prípade, že by mala problémy, poškodí veľa ľudí,“ priblížil portálu Rimava.sk primátor mesta Hnúšťa Martin Pliešovský.

Článok pokračuje pod reklamou


Výrobné priestory v priemyselnom parku v Hnúšti, v ktorých donedávna pôsobila spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia, samospráva prenajme firme Versaco, ktorá má v súčasnosti približne 60 zamestnancov. V budúcnosti by rada prijala približne 20 nových pracovníkov. Výrobca autopríslušenstva, pôsobí v meste od roku 2016. V budúcom roku by chcel rozšíriť svoju výrobu. Dovtedy by však mala v priestoroch dočasne pôsobiť iná firma. Finálna dohoda zatiaľ neprebehla.

"Záujemcovia o tieto priestory sú, najskôr sa ale musia doriešiť záležitosti s firmou Versaco. Následne bude môcť tieto priestory dočasne vyžívať iná firma, ktorá vie okamžite zamestnať 50 až 100 ľudí. Mesto Hnúšťa má viacerých záujemcov o tieto priestory. Otvorí sa prípadne miesto na podnikanie pre firmu Brantner, ktorá má víziu optického triedenia zmesového komunálneho odpadu a biometánovej stanice," dopnil primátor mesta Hnúšťa.

Zdroj: Rimava.sk

Prenájom nových priestorov v hnúšťanskom priemyselnom parku pre spoločnosť Versaco schválili poslanci mesta na májovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Za halu s výmerou viac ako 9500 štvorcových metrov zaplatí firma ročne vyše 114.000 eur, doba nájmu predstavuje 20 rokov.

Priemyselná zóna v Hnúšti vznikla v časti areálu niekdajších Slovenských lúčobných závodov (SLZ) a firmy Technická guma (TG). V čase, keď boli SLZ a TG ako spoločný národný podnik (n.p.) funkčné, zamestnávali vyše 2400 ľudí z nášho regiónu. 1. mája 1992 sa národný podnik rozdelil na dve akciové spoločnosti a na Technickej gume ostalo pracovať približne 500 ľudí. Následne pracovných pozícii rapídne ubudlo.  

Priestory priemyselného parku z cesty nevidieť. Vo vnútri parku sídlila aj bývalá Yura. Neďaleko futbalového ihriska sa tiež plánuje stavať LIDL a OPC Hnúšťa, to úplne zmení charakter tohto prostredia. “Pevne verím, že do toho roku a pol dostane v týchto priestoroch pracovnú príležitosť pár stoviek ľudí,“ dodal pre portál Rimava.sk Martin Pliešovský. Zaujímavosťou je, že i útulok Hnúšťanské labky sídli v dovtedy opustenej budove na okraji priemyselnej zóny v Hnúšti.

So spoločnosťou Versaco sa zmluva podpisuje budúci týždeň, portál Rimava.sk prinesie aktuálne informácie.

Zdroj: Versaco

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross