No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počet hospitalizovaných pacientov klesá, ale lôžka pre COVID pacientov sú takmer stále obsadené

RIMAVSKÁ SOBOTA/ROŽŇAVA – Aktuálne je na COVID lôžkach rimavskosobotskej nemocnice Svet zdravia hospitalizovaných 23 pacientov, z toho štyria potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 19 kyslíkovú liečbu. Kapacita zariadenia je 45 reprofilizovaných lôžok. Rimava.sk o tom informovala komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková.

„Počet hospitalizovaných ľudí klesá, avšak intenzivistické lôžka pre COVID pacientov sú takmer stále obsadené. V marci bolo v priemere na COVID lôžkach hospitalizovaných 37 pacientov denne, rovnako tak aj vo februári,“ konkretizovala Fedáková situáciu v nemocnici R. Sobota.

Článok pokračuje pod reklamouAko dodala, táto nemocnica v apríli (do 14. 4.) prijala na COVID oddelenie 49 pacientov a prepustila ich 58 pacientov. Na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny prijala jedného pacienta a jedného prepustila. „Počet prepustených pacientov teda presiahol počet prijatých,“ ozrejmila.

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava sa zdravotníci podľa jej slov starajú aktuálne o 12 pacientov. „Z toho zdravotný stav jedného si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a stav ďalších 11 kyslíkovú liečbu. Kapacita je 55 COVID lôžok,“ priblížila komunikačná špecialistka.

Doplnila, že marci bolo v priemere na COVID lôžkach rožňavskej nemocnice hospitalizovaných 30 pacientov denne, vo februári 45. „V domácej karanténe sú v týchto dvoch nemocniciach spolu štyria zamestnanci,“ zakončila Fedáková.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Rožňavy a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj a foto: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross