No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počas víkendu bude v Gemer-Malohonte kam vyraziť

Hoci počasie počas týždňa veľmi neprialo výletom po okolí, ako na zavolanie by sa však malo polepšiť na víkend. Tak prečo ho stráviť medzi štyrmi stenami, keď región bude plný zaujímavých podujatí. Pozrite si bohatú ponuku akcií, ktoré sa chystajú v najbližších dňoch.Tá prvá bude v znamení hudobnej lahôdky. Postará sa o ňu renomovaná maďarská skupina DJABE, ktorá Vás poteší v rámci Sobotského Jazztivalu už dnes, 20. júla o 20.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Vďaka svojej hudobnej originalite a virtuozite členov je častým hosťom najlepších svetových jazzových festivalov. Djabe hrá fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru. Koncertovali vo vyše 40-tich krajinách na troch kontinentoch.

Dva dni (20. a 21. júla) plné nielen hudby zažijete aj na 26. ročníku Ródea Muráň. Predstaví sa skupina Desmod, Polemic, Smola a Hrušky, ale aj Kollárovci či Cigánski diabli. Svoje umenie však predvedú aj ródeo jazdci. Westernovú sobotu však zažijete aj v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote. Okrem jazdy kočom sa môžete tešiť na ryžovanie zlata, westernové ukážky a do nálady zahrá skupina Elektrum a Bluetrend.

Sobota, 21. júla, však bude dňom s veľkým „D“. V Hrnčiarskej vsi oslávia Deň obce, kde sa môžete tešiť na vystúpenia žiakov tamojšej základnej školy, koncert skupiny Maduar, na folklórny súbor Hriňovčan, ale aj na diskotéku. Nebude chýbať ani občerstvenie. Deň obce oslávia v sobotu aj v Rimavskom Brezove. O zábavu sa postará Jožo Pročko, heligonkári či hudobná skupina Experience. Svoje deň však budú mať aj poľovníci. Tí v Mojíne neďaleko Rimavskej Soboty pripravujú v areáli občianskeho združenia Príroda pre deti Poľovnícky deň s ukážkami sokoliarov, poľovníckych tradícií, vábenia zveri či prehliadku poľovných psov. Nebudú chýbať hry a súťaže pre deti i dospelých.

Žiť to bude aj v Drienčanoch. V sobotu, 21. júla, táto rozprávková dedinka opäť ožije folklórnymi vystúpeniami, rozprávkovými bytosťami, ale aj rôznymi kulinárskymi špecialitami. V obci Kružno bude sobota venovaná spomienke. Uskutoční sa tam 10. ročník Memoriálu Jozefa Porubjaka v požiarnom útoku.

Ako sme vyššie spomenuli, je z čoho vyberať. Kam ale vyrazíte je na Vás. Z množstva podujatí si určite vyberie každý. Veď Gemer-Malohont bude žiť hudbou, spevom, folklórom, ale aj tradíciami či športom.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross