No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Počas žatvy a silného vetra začalo horieť pole, pomáhali aj dobrovoľníci

poziar-slamy00V období zvýšeného rizika požiarov začalo v uplynulých dňoch horieť počas žatvy na poliach pri Radnovciach aj pri obci Kráľ. Dym bolo vidieť z okolitých obcí vzdialených aj viac ako desať kilometrov. Upozornenie pred požiarmi už hasiči vydali, týka sa najmä obdobia žatevných prác, pozberovej úpravy a uskladňovania úrody. Hasiči z Tornale a Rimavskej Soboty zasahovali nedávno pri Králi, kde okrem slamy horel aj stroj na jej spracovanie a balenie. Ako Rimava.sk ďalej informoval riadiaci dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Tornali Peter Kisel, 12 hasičov s dobrovoľníkmi z obce zasahovali niekoľko hodín pri požiari na ploche viac ako tisíc metrov štvorcových. Podľa jeho slov išlo o dosť veľkú plochu, kde oheň horel po obvode. Zároveň spomenul, že počas požiaru fúkal silný vietor a ťažko sa preto požiar lokalizoval.

„Škoda bola odhadnutá na takmer 3 tisíc eur, uchránené hodnoty na približne 40 tis. eur,“ priblížil Kisel, podľa ktorého príčina požiaru je v šetrení, pravdepodobne však išlo o technickú závadu na pracovnom stroji. Prvotný požiar sa podľa Kisela podarilo uhasiť pracovníkom pomocou cisterny. „Ale keď sú takéto poveternostné podmienky, oheň vzplanie v priebehu sekundy aj na desiatich metroch,“ dodal.

Okrem dvoch požiarov zberacieho lisu v okrese Rimavská Sobota zasahovali hasiči v priebehu uplynulého týždňa pri hasení ešte trikrát. Celková priama škoda bola odhadnutá na 3 200 eur, uchránené hodnoty na vac ako 50 tis. eur. K zraneniam alebo usmrteniu osôb podľa hasičov nedošlo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross