No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počasie lyžiarom nepraje. Pozrite sa, ako to vyzerá v strediskách na okolí

ilustračné fotoMínusové teploty a poriadnu nádielku snehu si v týchto dňoch želá nejeden prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska. Počasie však zatiaľ zimným športom veľmi nepraje. Aj podmienky na svahoch v regióne sú slabé, niekde už kvôli nim museli sezónu prerušiť.

Skorušina pri Klenovci v Rimavskosobotskom okrese túto zimu ešte lyžiarov neprivítala. Ako pre Rimava.sk uviedol Ján Sihelský, odkázaní sú tu len na prírodný sneh a ten zatiaľ chýba aj vo vyššie položených strediskách.

Inverzia prekazila aj lyžovačku v stredisku Látky-Royal, kde aktuálne čakajú na zlepšenie podmienok. Podľa informácií z recepcie hotela bola prevádzka vleku prerušená približne pred týždňom.

Na Kokave – Línii sa dnes ešte lyžuje, fungovanie strediska v najbližších dňoch je však otázne. Pre Rimava.sk to uviedol vedúci strediska Attila Gálik. Podľa jeho slov sú vleky v prevádzke od 20. decembra každý deň, aktuálne majú 20 centimetrov snehu a obmedzené podmienky. Rozhodujúci bude ďalší vývoj teplôt.

Ski Centrum Telgárt v Nízkych Tatrách kvôli úbytku snehu cez víkend zatvorili, až do odvolania. Naopak, veľmi dobré podmienky hlási Ski centrum Košútka Hriňová, kde je aktuálne 30 centimetrov snehu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross