No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počty ochorení výraznejšie stúpli, neobchádzajú ani náš región

Epidemiológovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici v porovnaní s uplynulým týždňom takmer 53-percentný vzostup akútnych respiračných ochorení (ARO). Z týchto ochorení sa do chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) v porovnaní s uplynulým týždňom vyvinulo takmer o 66 percent prípadov viac. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa RÚVZ v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

Podľa jej slov najvyšší počet chorých na ARO je v okrese Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca a Veľký Krtíš. „Čo sa týka chrípky a jej podobných ochorení je najvyšší počet pacientov v okrese Lučenec či Veľký Krtíš,“ doplnila. Ako ďalej podotkla, z hľadiska veku ochorenia na ARO aj CHPO v absolútnych číslach najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva, žiakov základných škôl a najmenšie deti vo veku od 0 až 5 rokov. „Najnižší výskyt týchto ochorení je tentoraz medzi seniormi,“ ozrejmila.

„V súvislosti s vývojom chorobnosti odborníci upozorňujú, že je stále vhodný čas navštíviť svojho lekára prvého kontaktu a dať sa zaočkovať. Odporúčajú to hlavne rizikovým skupinám obyvateľstva, medzi ktorých patria pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami, diabetici, onkologickí pacienti a ľudia s chronickými pľúcnymi chorobami, či tehotné ženy,“ zakončila hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross