No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pod okresný úrad patrí osem odborov, personálne zmeny nastali na dvoch vedúcich pozíciách

obvodny_uradPod nový rimavskosobotský okresný úrad, ktorý vznikol v rámci reformy štátnej správy a nahradil tak obvodný úrad, patrí po novom osem odborov. Úrady sa však nesťahovali, personálne zmeny nastali iba dve. Ako Rimava.sk ďalej informoval prednosta rimavskosobotského okresného úradu Pavel Struhár zmena prebehla k dnešnému dňu. "Budú sa vychytávať chyby ak nejaké sú," povedal Struhár a dodal, že už boli aj na kontrole v okrese Revúca, ktorý spadá v niektorých obvodoch pod R. Sobotu.

Podľa prednostu nastali v súvislosti s reformou ESO (Efektívna, Spoľahlivá a Otvorená štátna správa) v Rimavskej Sobote iba dve personálne zmeny, počet zamestnancov sa však nemenil. Na vedúcich funkciách došlo k výmene na odbore pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Ako Struhár povedal, doterajší riaditeľ  Ondrej Rövid išiel do dôchodku a vo funkcii ho nahradila Michaela Hroncová, bývalá hlavná kontrolórka mesta Hnúšťa. Druhá zmena podľa Struhára nastala na Odbore civilnej ochrany a krízového riadenia, kde doterajší vedúci Róbert Jóry je naďalej vedúcim ale v Revúcej. "Dočasne je poverený jeho zástupca Karol Anger," povedal Struhár a dodal, že na túto funkciu bude vypísané výberové konanie.

Od 1. októbra vzniklo na Slovensku 72 okresných úradov, ktoré nahradili doterajších 50 obvodných úradov. Zanikli obvodné úrady životného prostredia, obvodné pozemkové úrady, obvodné lesné úrady, obvodné úrady pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a správy katastra. Ich kompetencie a zamestnancov preberali jednotlivé okresné úrady. "Predtým nepatrili pod obvodný úrad ani pod prednostu. Teraz to bude pod jedným velením," poznamenal Struhár a dodal, že by bolo dobré, keby všetky odbory boli časom pod jednou strechou. "Potom by to malo zmysel pre ľudí ešte väčší," povedal a dodal, že v krátkej dobe to však určite nebude reálne.

Okresný úrad v regióne vznikol nanovo aj v mestách Revúca a Poltár.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross