No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podľa meteorológov sa prebudíme do bieleho rána, vydali aj výstrahy

odhrnanie2Hoci uplynulé vianočné sviatky boli biele, ale v podobe hmiel, tentoraz by perinbaba podľa meteorológov mohla „poskákať“ na svojej perine. Už dnes v noci, 14. januára, by nám to podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) mohlo priniesť prebudenie sa do zasneženého bieleho rána.  Podľa SHMÚ má miestami napadať 10 až 15 centimetrov nového snehu.

Pred nádielkou bielej prikrývky však SHMÚ vydal na piatok, 15. januára, aj výstrahu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uvádza SHMÚ, podľa ktorého predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Po bohatej bielej prikrývke hrozí aj tvorba snehových jazykov

Sobota, 16. januára, bude taktiež v znamení opatrnosti a výstrahy, a to pred snehovými jazykmi. Ako SHMÚ informuje, tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Rovnako ako sneh aj výskyt snehových jazykov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Zdroj: Rimava.sk (spracované podľa SHMÚ)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross