No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podľa poslankyne Vargicovej rimavskosobotský viceprimátor neurobil pre mesto nič

29. decembra 2009 | |  | 

Aneta Vargicová a Pavel PiliarikZoznam služobných ciest rimavskosobotského viceprimátora Pavla Piliarika je podľa poslankyne mestského zastupiteľstva Anety Vargicovej dôkazom toho, že Piliarik pre mesto za dvanásť mesiacov nedosiahol nič.
„Neurobil jedinú cestu takého charakteru, že by pre Rimavskú Sobotu niečo vybavoval,“ vyjadrila sa pre Rimava.sk Vargicová, podľa ktorej bolo služobných ciest viceprimátora navyše veľmi málo.

Rozpis služobných ciest si poslankyňa Vargicová na októbrovom zastupiteľstve vyžiadala od rimavskosobotského primátora Štefana Cifruša, viceprimátora Pavla Piliarika ako aj od prednostu MsÚ Ladislava Kovácsa.

„Primátor má vypísaných ciest strašne veľa, prednosta žiadnu, lebo šetríme,“ uviedla Vargicová. „Mojim cieľom však bolo poukázať na to, že viceprimátor je pre mesto príliš drahý, pretože jeho aktivity nesvedčia o tom, že by niečo za ten plat urobil,“ konštatovala.

Zároveň pre Rimava.sk poskytla zoznam ciest zástupcu primátora.

2. 10. 2008 – Lučenec – pracovný seminár na OÚ
20.10.2008 – Hnúšťa, Tisovec – stretnutie s predsedom vlády Robertom Ficom
8.12.2008 – Teplý Vrch – zasadanie ZMOGaM
22.1.2009 – Banská Bystrica – vybavovanie vozidla pre mesto
12.2.2009 – Bratislava - rokovanie na Ministerstve hospodárstva ohľadom kasární
20.5.2009 – Bratislava – snem ZMOS
od 12-14.6.2009 Kolín ČR – reprezentačný účel Kmochov Kolín
24.7.2009 – Banská Bystrica – podpis protokolu z previerky
13.8.2009 – Banská Bystrica – zasadanie BBSK
3.9.2009 – Banská Bystrica – rokovanie ohľadom azylového domu
6.10.2009 – Brezno – rokovanie s primátorom mesta

Na otázku, či je funkcia viceprimátora pre Rimavskú Sobotu zbytočná, Vargicová uviedla:
„Funkcia viceprimátora nie je zbytočná. Ale je tam potrebný človek, ktorý vie robiť pre ľudí. A pán Piliarik to nie je.“

Ako sa pre Rimava.sk vyjadril zástupca primátora Pavel Piliarik, na mnohé služobné cesty jazdil svojim súkromným motorovým vozidlom. „Mohlo ich byť dvadsať alebo tridsať. Takže si nemyslím, že ciest bolo málo. Na politické stretnutia služobné vozidlo nevyužívam,“ uviedol. Ako dodal, pre rimavskosobotskú samosprávu vyvíja maximálne úsilie.

Podľa neho ide zo strany poslankyne Vargicovej o tendenčnú záležitosť. „Pani Vargicová by tiež mohla povedať, ako pomohla Rimavskej Sobote a čo pre mesto urobila, kým pôsobila na ministerstve životného prostredia,“ povedal Piliarik.

Primátor Rimavskej Soboty Štefan Cifruš sa v októbri vyjadril, že požiadavku poslankyne Vargicovej o zoznam služobných ciest vníma ako politický útok na svoju osobu a vyslovenie  poslaneckej nedôvery voči vedeniu mesta. Na otázku, či podľa neho viceprimátor robí pre samosprávu málo, sa dnes odmietol vyjadriť.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články:
Poslankyňa žiada zoznam služobných ciest primátora, viceprimátora a prednostu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross