No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podmytý úsek cesty medzi Tisovcom a Muráňom je už v poriadku, ďalšie zásahy nie sú potrebné

13. mája 2021 |  | |

TISOVEC/MURÁŇ – Úsek cesty II/531 medzi Tisovcom a Muráňom, ktorý ešte v roku 2019 podmyli prívalové zrážky a zosunula sa pri ňom časť svahu, je už v poriadku a nevyžaduje si momentálne žiadne zásahy. Pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

Vzhľadom na to, že sanácia uvedeného zosuvu na ceste II/531 medzi mestom Tisovec a obcou Muráň bola realizovaná pred približne rokom a pol, a počas pravidelných kontrol daného úseku cesty nebolo zistené žiadne poškodenie, deformácie ani pohyb podložia, resp. telesa cesty, bolo odstránené akékoľvek, aj rýchlostné obmedzenie v tomto úseku,“ vysvetlila Štepáneková. Dodala, že ďalšie investície v tomto úseku preto v tejto chvíli nie sú potrebné.

Spomínaný úsek sa nachádza zhruba tri kilometre od Muráňa a bol poškodený v novembri 2019. V dôsledku tejto udalosti musela polícia premávku z danej cesty na niekoľko dní úplne vylúčiť. Následne bola sprejazdnená so znížením rýchlosti na 30 km/h. Toto obmedzenie cestári odstránili na jeseň roku 2020.

Článok pokračuje pod reklamouV lete toho istého roka postihla rovnakú cestu II/531 oveľa väčšia katastrofa, keď silné zrážky na viacerých miestach poškodili jej úsek medzi Muráňom a Prednou Horou. Rekonštrukčné práce sa začali na jeseň 2020 a kompletne ukončené by mali byť do jesene.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Revúcej a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj a foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross