No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Poslanci prijali 30 miliónový úver na rekonštrukcie

Kľúčové investičné akcie, medzi ktoré patria rekonštrukcie ciest či budov, uskutoční Banskobystrický samosprávny kraj aj napriek koronakríze. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Podľa jej slov tak kraj pomôže nielen zvýšiť komfort svojich obyvateľov, ale podporí tiež naštartovanie ekonomiky a zachovanie pracovných miest. "Rozhodli o tom dnes krajskí poslanci, keď podporili prijatie úveru na kapitálové výdavky vo výške 30-miliónov eur," dodala Štepáneková.

Článok pokračuje pod reklamouZároveň dodala, že takýto úver nijako neohrozí finančnú stabilitu kraja, jeho čerpanie bude rozložené do viacerých rokov a maximálna miera zadlženia v žiadnom z nich nepresiahne 41 percent, čo je aj odhadovaná priemerná úroveň zadlženia všetkých samosprávnych krajov. "Zákonný strop je pritom až na úrovni 60 percent. Rovnako sa nebudú navyšovať ročné splátky oproti súčasnosti a peniaze z úveru budú určené výhradne na kapitálové investičné akcie," doplnila.

Peniaze z úveru budú pritom určené výhradne na kapitálové investičné akcie, rozpočet na bežné výdavky. Chod úradu či dotácie kraj zoškrtal o viac ako 6,3 milióna eur.

Kraj má zároveň podporiť z dotačných zdrojov aj projekty. Podľa členky komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu pri zastupiteľstve BBSK Miroslavy Vargovej, tak urobil ako jeden z mála krajov a vďaka nim bude aj v týchto časoch zrealizovaných mnoho užitočných projektov. "Medzi nimi aj viacero z nášho regiónu vrátane podpory regionálnej značky," zdôraznila Vargová, ktorá je zároveň manažérkou Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont v Hrachove.

Zdroj: Rimava.sk

Investície do ciest a budov BBSK škrtať nechce

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross